Міністерство економіки України спільно з аналітичним центром DiXi Group та Офісом зеленого переходу розпочали створення проєкту під назвою «Зелена платформа». Цей інструмент покликаний допомогти бізнесу та громадам знайти ефективні рішення у сфері енергоефективності та сталого розвитку, повідомила пресслужба Мінекономіки.
Заступник міністра економіки Андрій Телюпа пояснив, що платформа стане простим та зручним інструментом, об’єднуючи пропозиції від державних структур, банків, донорів і інвестиційних фондів. Вона працюватиме на базі ресурсу «Зроблено в Україні», доповнюючи існуючі державні програми, спрямовані на розвиток внутрішнього виробництва та сталих рішень. Платформа не обмежиться функцією каталогу, але також надаватиме приклади реалізованих проєктів, персоналізовані пошукові можливості та актуалізовану інформацію.
Цей сервіс стане цифровим каталогом доступних зелених фінансових програм як для бізнесу, так і для державних чи комунальних підприємств, а також територіальних громад. Серед матеріалів каталогу очікується перелік доступних кредитів, грантів, інвестиційних пропозицій, інструменти для персоналізованого підбору відповідно до запитів користувачів, інформація про реалізовані екологічні ініціативи та перелік корисних ресурсів, які можуть стати точкою відправлення для нових запусків.
До реєстрів платформи будуть включені всі програми зеленого фінансування, що відповідають встановленим принципам. Це забезпечить ширший доступ до необхідних фінансових ресурсів не тільки бізнесу, але й місцевим громадам і муніципалітетам, які прагнуть розвиватися у сфері сталого розвитку.
Читайте також: Слухати, чути і діяти: як діалогові практики об’єднують громади Сходу України для повоєнного відновлення
Перша тестова версія платформи стане доступною вже найближчим часом.
Варто зазначити, що європейські партнери вже виділили близько 10 мільйонів євро для підтримки Міжнародної платформи дій з відновлення України в рамках переходу до зеленої економіки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!