У Міністерстві освіти і науки розповіли про нововведення щодо складання підсумкових іспитів.
Зокрема пояснили, як проходитиме Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році та чи буде державна підсумкова атестація (ДПА).
Як зазначається, НМТ для випускників 11 класів проведуть із урахуванням воєнного часу. Тобто в один день потрібно буде скласти 4 предмети.
ДПА для учнів 4 класів проводитимуть лише в кількох закладах освіти. Залучити планують до 2 тисяч дітей.
Як проходитиме НМТ у 2024 році
Цього року до НМТ входитиме чотири предмети (три обов’язкові та один на вибір). За словами міністра освіти, відтепер у переліку обов’язкових предметів — історія України.
«Ми чудово розуміємо, що у країні війна, яка вносить свої корективи у можливість вступників готуватися. Відсутність очного навчання, повітряні тривоги та вимкнення світла… Саме тому у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI — ХХІ ст. Адже так, у країні війна, і саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням», — каже міністр освіти.
Важливим аспектом тестування у 2024 році буде те, що воно проходитиме за один день. Це має допомогти надати всім вступникам рівні умови.
«Два предмети по 60 хв, перерва і ще два предмети по 60 хв. Це дійсно може бути важко. Але чому так? Бо це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз. Не потрібно двічі витрачати час на дорогу, особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту. Безпека та рівні умови – наш пріоритет», — зазначив міністр.
Щодо приблизної дати та місця складання НМТ, то воно, проходитиме у травні 2024 року. Як і тогорічне тестування, НМТ відбуватиметься у тимчасових екзаменаційних центрах у навчальних закладах. Але тепер на вході до них планується встановлювати металодетектори.
Читайте також: Підготовку резерву освітян для роботи на деокупованих територіях проводитимуть релоковані виші
ДПА у 2024 році скасували, але не для всіх
Директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко та міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповіли, що у 2024 році ДПА для 9 та 11 класів не проводитимуть. Однак український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА для учнів четвертих класів.
«Ми поступово рухаємося до формування нової моделі ДПА (планують стандартизувати під один формат – АКМЦ). Однак у 2024 атестацію у 9 та 11 класах ще не проводитимуть, водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах.
За словами міністра, це не впливатиме на подальше навчання.
«Важливо, що це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнів. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби — коригування освітньої політики», — повідомив Оксен Лісовий.
Для експерименту залучать до 2 тис. дітей, які писатимуть атестацію. Це будуть школи, які самостійно захочуть перевірити якість освіти дітей.
«Ми запропонуємо учням шкіл, які братимуть участь в експерименті, розроблені нами матеріали, завдання і окремі рекомендації для вчителів, як проходить ДПА з української мови, читання і математики», — розповіла Тетяна Вакуленко.
Після проведення експериментальної атестації зберуть відгуки про складнощі та комфорт вчителів, розроблять єдиний стандарт проведення ДПА. Такий крок дозволить контролювати якість освіти дітей та оперативно реагувати на проблеми та потреби шкіл.
Читайте також: Вибір професії 2023: чого хочуть випускники, на які спеціальності буде попит та як обрати свій шлях
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!