В українських школах запроваджують нову форму навчання

Уряд запроваджує нову форму навчання у вибраних дистанційних школах в кожній області. Зміни торкнуться українських дітей, які перебувають за кордоном.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Близько мільйона дітей зараз за межами України. Наше завдання – зберегти їхній зв’язок з Батьківщиною і сприяти поверненню додому», – зазначив Денис Шмигаль.

Для цього, зокрема, українські школярі за кордоном проходитимуть українську шкільну програму 6-8 годин на тиждень. Решту предметів діти опанують в школах тих країн, де перебувають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично.

Ситуація з укриттями в освітніх закладах України

За кілька тижнів до початку навчального року 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів.

«Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття уряд виділив ще у квітні – 1,5 млрд грн», – зазначив Денис Шмигаль.

Тож у 2023 році планують облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, а загалом їх треба збудувати 5,4 тис. Всі вони мають відповідати критеріям надійності, безбар’єрності та енергоефективності, говорить прем’єр-міністр.

«З боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях», – підсумував Денис Шмигаль.

Читайте також: МОН оновить шкільну дисципліну «Захист України»: діти дізнаються про мінну безпеку та навчаться керувати дронами

Як навчатимуться діти в Донецькій області

Наступний навчальний рік на Донеччині проходитиме виключно в дистанційному форматі. При цьому, як зазначив начальник Донецької ОВА Павло Кириленко, усі діти будуть залучені до школи.

«На жаль, ситуація на Донеччині не дозволяє говорити про повноцінне навчання в офлайні, однак усі діти будуть залучені – передусім в онлайні, але й іншими методами, напрацьованими нами вже за часів широкомасштабного вторгнення РФ на нашу землю», – заявив Кириленко.

Кириленко підкреслив, що наразі треба швидко реагувати на виклики часу й змінювати підходи до формування освітніх програм – осучаснювати їх і, що не менш важливо, більше уваги приділяти питанням безпеки, зокрема мінної та протипожежної.

Читайте також: У Краматорську готуються до нового навчального року


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies