Вадим Черниш про Мінські угоди та умови проведення виборів на окупованих територіях

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш вважає, що Мінські угоди мають статус міжнародного договору, спрямованого на забезпечення безпеки уздовж лінії розмежування. Свою думку він висловив в Антикризовому медіа-центрі під час перебування в Краматорську.

Глава МінТОТ визнав, що серед українських політичних груп немає єдиної думки щодо легітимності підписаних в Мінську домовленостей, також ведуться дискусії з приводу включення окремих пунктів документа до Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, якій наразі обговорюється у Верховної Раді.

«Мінські угоди ініціював Президент України, тому документ ще називають «Мирним планом Порошенко». Він був схвалений світовою спільнотою і включений в додаток до Резолюції Ради Безпеки ООН. Тобто було визнано, що саме такий порядок мирного врегулювання можливий в Україні. Це не просто якийсь документ без статусу, підписаний невідомо ким, як багато хто вважає. Насправді ми говоримо про рішення Ради Безпеки ООН. Україна, будучи членом ООН, підписала Статут ООН, в якому написано, що країни для досягнення міжнародної безпеки зобов’язуються його виконувати. Це міжнародний договір? Без сумніву, це так і є», – підкреслив Вадим Черниш.

Міністр окремо зупинився на необхідності дотримуватися балансу між забезпеченням безпеки і правами людини. «Система забезпечення безпеки – поняття багатогранне, тому діяльність наших спеціальних служб і органів повинна бути модернізована з урахуванням вимог військового часу, особливо тут, на сході України. Однак це не означає, що повинні ігноруватися права і свободи людей, – зазначив Черниш. – Сьогодні у всіх розвинених країнах намагаються знайти баланс між безпекою та правами людини. Ми теж шукаємо цей паритет і діємо відповідно до ситуації. Наприклад, я сьогодні проїжджав між Краматорськом і Слов’янськом і не побачив жодного блокпосту. А раніше вони були. Значить, служби порахували, що на даній ділянці вже немає необхідності в перевірках. Людям теж стало зручніше – не треба витрачати час на зупинку».

Також глава міністерства назвав умови, необхідні для проведення виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей після того, як там відновиться українська влада. «У Мінському процесі прописані вибори. Але вони повинні пройти по стандартам ОБСЄ і в повній відповідності з демократичною процедурою. Адже вибори – це не просто вкидання бюлетенів в урну, це, перш за все, – можливість висувати кандидатів, вільно агітувати, правильно порахувати голоси і захистити своє волевиявлення в нормальному суді. Тільки в такому випадку ми отримуємо представників влади, які будуть легітимними. І з цими представниками можна мати справу».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies