Унікальні електронні послуги, які надає Пенсійний фонд України (ПФУ), дають можливість не тільки пенсіонерам, а й усім зацікавленим громадянам зручно взаємодіяти з цією гілкою влади за допомогою веб-порталу. Електронна форма відносин дозволяє робити це дистанційно та безкоштовно. Веб-портал ПФУ впроваджено у 2012 році, з часом перелік послуг значно збільшився.
Веб-портал дуже зручний та простий в користуванні, його налаштування та логіка досить зрозуміла. Структура порталу дозволяє легко та швидко опанувати роботу з ним.
Для того, щоб стати користувачем веб-порталу ПФУ існує два шляхи. Перший – для тих, хто не має електронного цифрового підпису. Таким громадянам необхідно звернутись до територіального управління ПФУ та заповнити заяву. Для цього потрібно надати паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків. Це унеможливлює створення фейкових акаунтів або втручання інших осіб в «особистий кабінет» користувача.
Другий – для тих, хто вже давно на «ти» з електронним документообігом і має в наявності електронний цифровий підпис (ЕЦП). В цьому випадку процедура користування веб-порталом максимально спрощена. Необхідно зайти на сайт ПФ до Порталу Електонних Послуг та зареєструватись за допомогою ЕЦП.
Після реєстрації на порталі ПФУ громадяни України мають можливість отримувати наступні послуги:
- працюючі можуть ознайомитись з даними персоніфікованого обліку, здійснити контроль за набутим страховим стажем та за нарахуванням роботодавцем заробітної плати;
- одержувачі пенсії отримують інформацію про стан пенсійного забезпечення;
- юридичним та фізичним особам – підприємцям доступна інформація про стан розрахунків платників з ПФУ.
Зареєстрованим користувачам веб-порталу не обов’язково витрачати час на походи до керівництва та спеціалістів ПФУ задля отримання важливої інформації або необхідних документів. Для цього існує можливість онлайн запису на особистий прийом. Він дозволяє саме громадянину вибрати зручний час та дату для відвідування територіального управління ПФУ.
За допомогою веб-порталу можна направити запит на підготовку паперових документів. Це дуже зручно, попередньо записавшись на прийом за допомогою веб-порталу, прийти в особисто вибраний день і час за вже готовими документами.
Також є можливість надіслати електронне звернення з необхідними запитаннями і отримати відповідь спеціаліста ПФУ, а також подати заяву на призначення пенсії.
Все листування зберігається в «особистому кабінеті» користувача і доступно для нього.
Електронні послуги веб-порталу ПФУ постійно вдосконалюються, розширюється їх спектр. Останні досягнення – інформування за допомогою СМС та надання довідок з QR- кодом.
СМС-інформування дозволяє кожен місяць отримувати інформацію про страховий стаж для працюючого громадянина або про розмір нарахованих сплат для пенсіонера.
Електронні документи з QR-кодом це довідки про доходи пенсіонера, індивідуальні відомості про застраховану особу (довідка ОК-5), витяг з Реєстру застрахованих осіб. Довідки дійсні для отримання субсидій, пред’явлення у банках, оформлення документів у центрах надання адміністративних послуг. Тим, хто вже звик та використовує цю е-послугу в інших випадках, така можливість буде також у нагоді.
У Краматорську на веб-порталі ПФУ вже зареєстровано 14,5 тис. громадян. Кількість бажаючих стати користувачами веб-порталу збільшується. За останній місяць зареєструвались близько 500 осіб.
Треба зазначити, що ПФУ провів верифікацію даних в Реєстрі застрахованих осіб, за результатами якої по Краматорську виявлено біля 10 тисяч помилкових записів.
Основні з них допущені страхувальниками в реєстраційних номерах облікових карток платників податків при наданні звітності. Такі помилки приводять до втрати страхового стажу найманими працівниками. Це створює труднощі при призначенні пенсій чи інших соціальних виплат.
Тому застрахованим працюючим громадянам необхідно вже сьогодні дбати про свої соціальні гарантії в майбутньому, бути зацікавленими у достовірних даних в Реєстрі застрахованих осіб. Реєстрація на веб-порталі ПФУ може допомогти виявити і виправити несподівані помилки, щоб своєчасно уникнути небажаних проблем.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!