Ветерани АТО розвивають соціальний бізнес у Краматорську

6416
коментарі відсутні

Ветерани АТО розвивають соціальний бізнес у Краматорську

Кав’ярня “Поруч” та дитячий табір “Зоряний шлях” – яскраві приклади соціального підприємництва, які були започатковані ветеранами Антитерористичної операції, згодом – Операції об’єднаних сил. Про особливості соціального бізнесу розповіли його засновники та представники Громадської організації “Союз ветеранів АТО Донбасу” під час прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Ветерани російсько-української війни в березні 2019 року відкрили у Краматорську кав’ярню “Поруч”. Ми вирішили заснувати соціальний бізнес. Тобто 80% прибутку спрямовувати на потреби функціонування Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей “Поруч”, що знаходиться в спільному приміщенні за адресою Бульвар Машинобудівників, 20. Тому вирішили залишити спільну назву”, – розповів ініціатор створення кав’ярні Володимир Бабич, який є резервістом оперативного резерву 1-ої черги, переселенцем з Донецька.

Другу частину презентації було присвячено ще одному ветеранському стартапу, а саме проекту дитячого табору “Зоряний шлях” у селі Соснове Лиманського району. Особливість закладу – можливість безкоштовного відпочинку дітей пільгових категорій та реалізація путівок за так званим “полтавським методом” – коли частину вартості у розмірі двох прожиткових мінімумів родині відшкодовують у рівних частинах з обласного та міського бюджету.

“Дитячий оздоровчий табір “Зоряний шлях” – це місце проведення різноманітних ігрових конкурсів, розважальних програм, інтелектуальних рингів, креативних фестивалів дитячої творчості, шоу-програм, ярмарок, спортивних свят і ще багато-багато чого іншого. Влітку планується організувати три зміни. Частину прибутку від своєї діяльності ми також спрямуємо на підтримку Центру “Поруч”, – зазначив Сергій Палагута, директор дитячого закладу “Зоряний шлях”.

Протягом останніх років в Україні спостерігається сплеск активності такого роду бізнесу як соціальне підприємство, яке спрямоване на позитивні зміни у суспільстві. Цілком природно, що ветерани Краматорська вирішили не лишатися осторонь позитивних змін.

“Соціальний бізнес набуває все більшої популярності серед громадських організацій, як ефективний механізм вирішення локальних соціальних і економічних проблем територіальних громад. Загалом така підприємницька діяльність спрямована на інновативну, суттєву та позитивну зміну у суспільстві, – наголосив Роман Балабойко, ветеран російсько-української війни, переселенець, медіа-координатор Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей “Поруч”.

У найближчих планах Центру “Поруч” – відкриття біля залізничного вокзалу Краматорська пункту відпочинку для ветеранів, які прямують додому з передової, чи повертаються на службу. Наразі оформлюється оренда приміщення, але назву вже обрано – “Обігрів”.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика