«Вибори» на Донбасі як спосіб повернути Донбас в Україну
«На Донбасі зіткнулися два сценарії. Перший – це миротворча місія, яку просувають колективний Захід і Україна. Другий сценарій – розрахунок Росії – полягає в тому, що Росія влаштувала війну на Донбасі, щоб обміняти її на Крим, а війну в Сирії, щоб обміняти її на Донбас з Кримом. Поки їм вдалося тільки з Кримом, і вони намагаються спихнути Донбас Україні, щоб він став для нас тягарем і початком федералізації України з особливим статусом, російською мовою, народною міліцією», – пише для видання «Апостроф» Олексій Арестович.
За думкою експерта росіяни розглядають ситуацію на Донбасі як торпеду нам в бік. Вони розраховують, що, якщо запхати Донбас назад в Україну, почнеться процес федералізації України, а потім її фінляндизації. За їх задумом ми повинні перетворитися на слабку нейтральну державу, яка дасть гарантії, що не буде вступати в НАТО і ЄС і залежатиме від Росії.
«Вибори» в ЛНР-ДНР є частиною реалізації другого сценарію. Це будуть вже другі вибори після початку конфлікту. Після третіх або четвертих “виборів” вже буде “воля народу”… Росія знає, що Захід чутливий до питань демократії. Тобто це спроба легалізувати ЛНР-ДНР в очах Заходу. Потім Росія буде намагатися вивести їх повноважних представників на міжнародну арену, в якості легітимних переговірників, і просуватися далі цим шляхом. Поки Росії це не вдається, але вона не залишає спроб. Ситуація зайшла в глухий кут.
Не бачу для Росії сенсу загострювати ситуацію військовим чином, бо цим вони тільки будуть накручувати рейтинг чинного президента України. Якщо вони не хочуть перемоги Порошенка, то не підуть на ескалацію. Росіяни будуть підігрівати ситуацію на фронті – в цьому режимі, щоб ми втрачали людей, але, щоб не привертати увагу міжнародної спільноти і не було ризику появи миротворців.
Поки дуже істотно не зміниться ситуація в Україні або на Заході, або в Росії, просування не буде, конфлікт триватиме в нинішньому млявому режимі.
Суттєвими змінами експерт вважає вибори президента та парламенту в Україні, вибори в США та Європарламенті.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!