Керівниця проєкту «Від фантома до реальності. Крок другий» Марина Глушко пропонує відвідувачам запрограмувати робота. Це – частина інтерактивної експозиції у Меморіальній садибі-музеї Володимира Немировича-Данченка та Миколи Корфа. Створили виставку у приміщенні колишньої земської школи у селі Нескучному Волноваського району.
Експозиція поділена на частини і кожна з них – сторінка підручника. Вперше «Наш друг» було видано 1871 року. Для виставки статті з книги переклали української та відтворили оригінальні зображення. В експозиції поєднали минуле та сучасне. Зокрема тут пропонують спробувати писати пером, 3D-ручкою, роздивитися під мікроскопом різні об’єкти, наприклад, гроші тощо. Взаємодіють з експонатами інтерактивної виставки залюбки і діти, і дорослі.
Проєкт «Від фантома до реальності. Крок другий» реалізувала громадська організація «Музейний підряд» у партнерстві з Донецьким обласним краєзнавчим музеєм та за підтримки Українського культурного фонду. На втілення власної ідеї отримали 510 тисяч гривень. Завдяки інтерактивній експозиції хотіли і зберегти будівлю земською школи, і нагадати та популяризувати педагогічну спадщину Миколи Корфа. Виставкою у музеї вже зацікавилися місцеві освітяни.
Далі планують створити освітньо-культурний центр. Зокрема, мріють викупити усе приміщення земської школи. Тут створять інтерактивну експозицію та виставку ХІХ сторіччя. А ще хочуть купити колишню квартиру вчителя. Там облаштують хостел, аби гостям Нескучного було де розміститися.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!