Від лісових пожеж до війни – нові виклики для благодійного фонду «За Луганщину»

Влітку 2019 року благодійний фонд «За Луганщину» був створений для того, щоб допомагати мешканцям Луганщини, які постраждали від масштабних лісових пожеж.


Тоді багато родин втратили своє житло та все своє майно. На допомогу погорільцям прийшли волонтери фонду. Вони ремонтували домівки, які ще можна було відбудувати, або підшукували нові приміщення для проживання. Людям, які залишилися ні з чим, збирали одяг, постільну білизну, побутову техніку, меблі, посуд.

Коли почалася велика війна, перед благодійниками постали нові виклики. Спочатку команда фонду розвозила гуманітарну допомогу по громадах Луганщини, доки вони були вільними від окупації. Ще наприкінці червня, поки ще було можливо, волонтери фонду привозили допомогу у Лисичанськ. Також займалися евакуацією. Людей вивозили власними автівками, у тому числі й броньованими, спеціально придбаними для цих цілей.

Тепер, коли майже вся територія області зайнята ворожими військами (сподіваємось, що ненадовго), завдання та принципи роботи фонду змінилися. Зараз допомагають землякам, які вимушено переселилися в інші, більш безпечні регіони країни, а також військовим, шпиталям та лікарням.

Представництва фонду по всій країні

Рятуючись від війни, жителі Луганської області виїжджали в різні кінці України. Тому було вирішено відкривати хаби фонду «За Луганщину» в обласних центрах та у великих містах. Київ, Чернівці, Івано-Франківськ, Вінниця, Рівне – далеко не повний перелік міст, де працюють представництва фонду. Луганчан, які знайшли прихисток в даному регіоні, обліковують, анкетують та час від часу запрошують для отримання гуманітарної допомоги.

Люди мають змогу отримати ліки, засоби гігієни, їжу. Гуманітарні набори складаються з найнеобхіднішого. В основному це продукти тривалого зберігання – крупи, макаронні вироби, м’ясна та рибна тушонка, питна вода. Луганчани кажуть, що така підтримка неабияк полегшує їх життя на новому місті.

Також фонд здійснює адресну допомогу багатодітним сім’ям, людям з обмеженими можливостями та постояльцям відділень стаціонарного догляду за самотніми літніми людьми. Окремо піклуються про переселенців, які компактно проживають у невеличких громадах.

Так, у селищі Градизьк Полтавської області у приміщенні школи-інтернату оселилися 40 сімей з дітьми. Серед них не лише луганчани, а й харків’яни та донеччани. Дізнавшись про роботу БФ «За Луганщину», люди звернулися по допомогу. Їм потрібно було дитяче харчування, підгузки, продуктові набори та одяг. Все це доставили волонтери фонду.

Окрім надання гуманітарної допомоги, у фонді можуть посприяти із виїздом за кордон жінкам з дітьми та людям старшого віку: підказують, як оформити документи, надають юридичну підтримку. Також всіх вимушено переміщених осіб консультують щодо їх прав і передбачених законом пільг.

Допомога фронту та лікарням

Допомога українським військовим – це окрема велика робота, яку весь час, із самого початку повномасштабної війни, веде БФ «За Луганщину». Ті броньовані автомобілі, що вивозили цивільних, тепер на фронті. У співпраці з іншими благодійниками передають на передову медикаменти, бронежилети, продукти харчування, одяг.

Ще знаходять можливість придбати дуже цінні та потрібні речі для мужніх хлопців із ЗСУ. Вже три автомобілі швидкої допомоги рятують і вивозять поранених в боях. А сучасний дрон з потужною відеокамерою допомагає нашим хлопцям розшукувати та знищувати ворога.

Допомагають і лікарням. Наприкінці червня БФ «За Луганщину» спільно із партнерами Ophtha_health_ua, надали гуманітарну допомогу ексклюзивними офтальмологічними препаратами медичним установам Києва, що займаються лікуванням та посттравматичною реабілітацією постраждалих українців.

Також допомогу від фонду отримали Відділення дитячої реанімації та інтенсивної терапії Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка Лук’янової та Відділення інтенсивного виходжування і ранньої реабілітації дітей з перинатальною патологією лікарні «ОХМАТДИТ». В складі гуманітарної допомоги були надані упаковки спеціалізованої суміші для харчування немовлят.

Як зв’язатись з фондом, щоб отримати допомогу

Задля спрощення спілкування з земляками, БФ «За Луганщину» створив Telegram-бот. Треба перейти за посиланням на бота та обрати область, в якій зараз проживаєте. Потім перейти на канал обласного хабу та підписатись на нього. Всі новини регіонального хабу будуть вам доступні. З них ви дізнаєтесь, де, коли  та в який час видаватиметься гуманітарна допомога.

У разі, якщо є можливість, можна особисто завітати до хабу у своєму місті. Розповісти про свої потреби та розв’язати індивідуальні питання. Або підписатись на соцмережі Фонду – Facebook й Instagram. Там волонтери публікують інформацію про те, коли та де з’являється можливість отримати гуманітарну допомогу.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Благодійний фонд «За Луганщину»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies