Від Лимана до Здолбуніва: керівниця ЦНАПу з Донеччини очолила ЦНАП на Рівненщині

Колишня керівниця Лиманського ЦНАПу Марина Ройко переїхала на Рівненщину та очолила Центр адмінпослуг у Здолбунові. ЦНАП у Лиманській громаді був передовим не тільки в межах Донецької області, але й всієї України. Тепер свій досвід переселенка застосовує на новому місці роботи.

Передовий Лиманський ЦНАП

Відділ надання адміністративних послуг у Лимані відкрили у 2013 році, ще до об’єднання району в територіальну громаду.

Марина Ройко очолила цей відділ у 2016 році. А через рік у Лиманській громаді відкрили сучасний оновлений ЦНАП з відповідним рівнем надання послуг у комфортних умовах. Оновлення ЦНАПу стало можливим завдяки донорській підтримці від німецької організації GIZ , місцевому бюджету та інфраструктурній субвенції від держави на розвиток тергромад.

Кожного року Лиманський ЦНАП удосконалював свою роботу та покращував якість надання послуг, поповнюючись сучасним програмним забезпеченням

Лиманський ЦНАП одним з перших в Україні перейшов на стандарти якості. Увійшов до складу перших трьох громад, де запровадили шерінг документів. Разом з Лисанскьою громадою це були ще громади з Рівненщини та Одещини.

Уперше на Донеччині стали користуватись мобільними валізами адміністратори саме Лиманського ЦНАПу, обладнання придбали за рахунок міжнародних донорів. Також першими на Донеччині в Лиманській громаді запровадили електронну систему “Трембіта”, були серед перших, де запровадили електронний реєстр громади.

Вимушений переїзд до Рівного

Широкомасштабний наступ росіян на Україну звів усі досягнення нанівець. Лиманська громада наразі окупована рашистами.

Рішення виїжджати родина Марини  прийняла ще наприкінці березня, коли фронт ставав все ближче та ближче. У Марини 10-річна дитина, батьки хотіли убезпечити її від жахливих звуків та обстрілів. У перших числах квітня сформували колону з шести автівок та рушили в дорогу. Разом їхали з батьками, родичами та колегами з роботи. Добрались до Дніпра, потім кожен поїхав своєю дорогою. Марина разом з родиною та батьками поїхала до Рівного, бо там були друзі, які прийшли на допомогу.

Як тільки облаштувались на новому місці, Марина відразу почала шукати роботу. З Лиманського ЦНАПу жінка звільнилась якраз перед війною. Побачила оголошення, що в Здолбунові шукають керівника Центру надання адміністративних послуг та надіслала резюме. На співбесіду її запросив міський голова, після чого Марина стала виконуючою обов’язки начальника Здолбунівського ЦНАПу.

Як працює Здолбунівський ЦНАП

Уся процедура надання адмінпослуг законодавчо прописана та регламентована і нема різниці, який ЦНАП її надає – хоч на Донеччині, хоч на Рівненщині, пояснює Марина Ройко. Тому якихось складнощів у роботі на новому місці не було. Тим більше колектив хороший. Разом з Мариною у ЦНАПі працюють 8 людей.

Здолбунівський ЦНАП – молодий, його створили у 2020 році, а працювати почав тільки минулого року. Такий же молодий ЦНАП Марина Ройко розвивала в себе й вдома, в Лиманській громаді.

Є певні відмінності у наповненості посугами обох ЦНАПів, розповідає Марина, коли питаю її про схожість у роботі двох структур.

«Усе залежить від органу місцевого самоврядування, який визначає кількість послуг. У Лиманському ЦНАПі їх було 232, у Здолбунівському – 260. Тут надаються соціальні послуги ( у Лимані це була задача УСЗН) та послуги реєстратора ( у Лимані реєстратор діяв не в структурі ЦНАПу). Найбільш затребувані зараз – послуги з реєстрації ВПО, їх багато на Рівненщині».

Щодня до ЦНАПу в Здолбунові приходить до ста людей. Більшість потребує офромлення статусу ВПО. Але й інші послуги користуються попитом.

Через початок війни були закриті реєстри, тому певні послуги в ЦНАПах не надавались. Окремі реєстри почали відкривати, але ще не на повну. Наприклад, реєстр територіальної громади дозволяє тільки надати довідку про місце реєстрації ( прописки), а провести процедуру прописки, перепрописки та виписки поки нема можливості. Як це робити, поки з’ясовується. Також недоступна електронна реєстрація місця проживання.

«Коли ЦНАП не міг видавати певні довідки через закриті реєстри, то через портал Дія ця функція працювала. У ЦНАПі є обладнане робоче місце для відвідувачів, ми допомагали з формуванням цих довідок через портал Дія», – розповідає керівниця ЦНАПу.

Перспективи розвитку

Молодий Здолбунівський ЦНАП прагне розвиватись. Наприклад, найближчим часом тут введуть послугу з оформлення закордонного паспорту та внутрішнього українського паспорту у вигляді ID.Уже привезли необхідне обладнання, налаштовують лінію зв’язку, після чого зможуть надавати ці послуги.

Також серед амбітних планів – відкриття центру Дія на базі ЦНАПу Здолбунівської громади. У себе в Лиманській громаді Марина Ройко долучилась до створення сучасного ЦНАПу – таких було обмаль у територіальних громадах по країні. Здолбунівський ЦНАП стане новим стартом для нового життя переселенки в мирному регіоні.

Фото надані Мариною Ройко

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (2)

  • Правильно писати « до Здолбунова», а не «Здолбуніва». А керівниця просто супер

Цей сайт використовує cookies