Відбудова без плану: реальність відновлення на деокупованих територіях Донецької області

На деокупованих територіях Донецької області ремонтують деякі пошкоджені інфраструктурні об’єкти, але План комплексного відновлення залишається поки що на папері. Понад рік тому при Донецькій ОВА створили Координаційну раду, яка розробила План першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької області та їх реінтеграції. Це об’ємний документ, який містить 61 сторінку та складається з десяти розділів. Детально про це ми розповідали у попередньому матеріалі. Планом передбачено, що одразу після звільнення території обласна влада має відновити роботу органів державної влади, гарантувати безпеку, налагодити роботу соціальної сфери та розпочати відбудову. Окремим напрямом є «Планування комплексного відновлення територій». Як з’ясувалося, розроблений План навіть не почали реалізовувати, хоча в області вже є деокуповані території.

Відбудова деокупованих територій поза планом

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну велика територія Донецької області була окупована, але згодом частково її визволили. Зокрема це Святогірська та Лиманська громади. Попри близькість до фронту та постійну загрозу обстрілів, там тривають роботи з відбудови житла, соціальних та інфраструктурних об’єктів. Однак, згідно з відповіддю ОВА, на наш запит щодо переліку громад Донецької області, в яких були реалізовані заходи Плану, в адміністрації відповіли так: «Слід зауважити, що на території області тривають активні бойові дії. У зв’язку з тим, що після затвердження Плану першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької області та їх реінтеграції на території Донецької області не було деокуповано жодної території, заходи відповідного Плану не реалізовувались».

Водночас у Святогірській громаді наразі реалізують великі проєкти з відбудови об’єктів, що були зруйновані під час бойових дій. Наприклад, відбувається реконструкція комплексу «Перлина Донеччини» та капітальний ремонт мосту через Сіверський Донець у селі Богородичне.

На платформі «DREAM» розміщено два проєкти за назвою «Реконструкція корпусів КП «Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини» з влаштуванням мансардних поверхів по вул. Кільцева, 95 в м. Святогірськ Донецької області» (І черга та ІІІ черга).

За описом, обидва проєкти спрямовані на відновлення об’єкта, що надасть можливість щорічного оздоровлення 480 дітей. Однак, поки тривають бойові дії та незавершений воєнний стан, про повернення дітей на оздоровлення до Святогірська не може йти мови. Тому до того часу комплекс буде використовуватися як тимчасове житло для переміщених осіб із зони активних бойових дій та мешканців Святогірська, які втратили житло.

Робочими проєктами передбачено проведення повної реконструкції будівлі під спальний корпус із заміною всіх мереж. Там передбачається 10 кімнат по 4 ліжка із сучасним обладнанням, санвузлом у кожній кімнаті.

Реконструкція оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини»

Ініціатором проєктів є департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації. Орієнтовний бюджет за першою чергою реконструкції складає 16,4 млн грн, за третьою чергою – 18,6 млн грн. Обидва проєкти повністю профінансовані: 8,7 млн грн надійшло з обласного бюджету та 26,3 млн грн – з державного бюджету.

Другий проєкт – це «Капітальний ремонт мосту автомобільної дороги – під’їзд до м. Святогірська». Міст забезпечує транспортний зв’язок за туристичним маршрутом в напрямку Свято-Успенської Святогірської лаври. Ділянка проєктування знаходиться в селі Богородичне та проходить через річку Сіверський Донець. Споруда зруйнована внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

Зруйнований міст у Богородичному

Ініціатором проєкту з ремонту мосту є Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Донецькій області, яка й виконує роботу. Ремонт мосту фінансується з державного бюджету, орієнтовна вартість – 3,1 млн грн.

Щодо Лиманської громади та міста Лиман на платформі «DREAM» розміщено всього чотири проєкти. З них три спрямовані на ремонт дорожньої інфраструктури та один стосується капітального ремонту амбулаторії. Жоден з цих проєктів не має джерел фінансування, тож навряд чи буде реалізований найближчим часом. Та й безпекова складова у Лиманській громаді наразі не сприяє процесу відновлення.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (1)

  • Доброї Ночі Я Знаю Що Робити Щоб Виграти У Росії (Оккупантів) Теоретично, Нам Потрібна Фінансова Допомога З Усього Світу і Дуже Багато Зброї, А Це Означає Що Всі Наші Українці Повинні Бути Активнішіми і Створювати Аккаунти у Підтримку України Масово Нові і Існуючі Інстаграм Фейсбук Тік Ток і т.д У Всіх Можливих Соцмережах Світу І Тоді Люди Нам Будуть Кидать Гроші І Буде Багато Зброї За Їх Рахунок Фінансів Репост Дякую Слава Україні Героям Слава! Вперед За Перемогою! Досить Бездельнічать!

Цей сайт використовує cookies