Відбудова після війни: про що треба знати та що робити вже зараз

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань. Для цього планують створити нормативні бази щодо технології сортування й переробки відходів та налагодити відповідні технологічні процеси та розробити каталог будівельної продукції, виготовленої із застосуванням сировини на основі перероблених відходів. Пілотний проєкт вже запущено у Київський області за підтримки Японії.

Про це детальніше у матеріалі Відновлення України: для відбудови планують використовувати відходи від руйнувань

У Краматорську почали працювати над визначенням рівня збитків, які були завдані громадам внаслідок збройної агресії РФ. Ця громада вибрана має багато руйнувань, воєнних злочинів і база статистичних даних щодня доповнюється. Відповідна робота дозволить створити Дорожню карту з впровадженню дієвих заходів з оцінки збитків, порядку їх фіксації та системи реагування з надання підтримки постраждалому цивільному населенню та відновлення громад.

Про це детальніше у матеріалі У Краматорську почали працювати над визначенням рівня збитків, які були завдані громадам внаслідок збройної агресії РФ

За 10 місяців 2023 року з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії витратили 35,6 млрд грн, це 58% від загальної суми. Загалом його бюджет торік склав 61,8 млрд грн. Ці гроші спрямували на ліквідацію наслідків обстрілів, «єВідновлення», захист об’єктів критичної інфраструктури тощо. Цього року на відбудову українських міст планують витратити 10,9 млрд грн, використовуючи кошти з різних джерел, у тому числі за рахунок цього фонду. Однак цьогоріч наповнювання фонду можливе лише від вилучених російських активів…

Про це детальніше у матеріалі На відбудову з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили понад 35 млрд грн торік

Війна в Україні триває вже 10 років. Після її закінчення країні доведеться повністю відновлюватися, адже майже в кожній області є руйнування, а мільйони людей залишились без житла. Думати про те, що і як робити потрібно вже зараз, і для цього можна використати досвід у післявоєнній відбудові кількох інших країн, які також свого часу зіткнулися з подібними проблемами.

Про це детальніше у матеріалі Який досвід інших країн може використати Україна у післявоєнній відбудові

В українському законодавстві наразі є три постанови Кабміну, які регулюють та координують процес повоєнної відбудови. В Донецькій області програма комплексного відновлення не розробляється і найближчим часом розроблятися не буде. Три ГО з Донеччини вирішили утворити неформальну коаліцію «Інклюзивне Відновлення України». Вони хочуть змінити законодавство, аби громадськість могла брати участь у плануванні відновлення. До коаліції долучились 25 громадських організацій з різних областей України.

Про це детальніше у матеріалі 28 громадських організацій прагнуть змінити законодавство для відновлення України


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies