7-8 грудня Дніпро приймав перший Всеукраїнський форум представників громадських рад «Дієві громади – якісні рішення влади – спроможні громади». Його провели з ініціативи міського голови Дніпра та за сприяння Фонду Конрада Аденауера.
«Для нас важливо, щоб ідеї йшли від громадянського суспільства або влади. Добре, що ініціатива провести цей форум належала безпосередньо керівництву міста. А ще – добре, що ми можемо допомогти у проведенні цього заходу в Дніпрі», – заявив Тім Петерс, керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).
Протягом двох днів панельних дискусій понад сто лідерів об’єднань та фондів, а також експерти з децентралізації й представники органів місцевого самоврядування з різних областей країни обговорювали найкращі практики розвитку суспільних ініціатив.
«Це – чи не найбільший форум громадських рад. У Дніпрі з ініціативи нашого мера нині є вагома підтримка органів самоорганізації населення. Зокрема, це відображено у бюджеті міста на 2019 рік», – зазначив секретар міської ради Олександр Санжара.
Представники громадських рад при міських та обласних радах переконані: ідея провести такий форум та теми, які на ньому обговорюють, справді на часі. Адже під час форуму презентували, зокрема, й ексклюзивний досвід розвитку громад, взаємодії суспільства з владою.
«Дуже правильний, своєчасний та потрібний захід. Мене зацікавив блок громадської експертизи. Було чимало тем про організаційні питання, щодо співпраці з органами влади, досвід вирішення проблем в інших містах», – розповів представник Новомосковського району Віктор Бондаренко.
Один зі спікерів другого дня панельних дискусій Всеукраїнського форуму «Дієві громади – якісні рішення влади – спроможні громади» – координатор Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Вадим Головченко. Він переконаний: розвитку громад сприятимуть, зокрема, позитивні приклади роботи об’єднань та обмін думок між владою й людьми на місцях.
«Хочеться подякувати місцевим органам влади Дніпра за організацію такого всеукраїнського заходу. Дніпро став центром цієї активності. Треба залучати містян до роботи через громадські ради. Це – одна з форм. Адже поєднання думок зменшує конфліктність ситуацій, а довіра між органами влади та громадськістю зростає. Це – один із механізмів вивчення реальних потреб», – додав Вадим Головченко.
Юлія Шпакович до Дніпра приїхала з міста Фастів, що на Київщині. Жінка працює заступником голови тамтешньої громадської ради. Розповідає: за два дні встигла вивчити чимало методичних матеріалів і занотувала ексклюзивні рецепти успіху в розвитку громад. Пані Юлія переконана: після форуму у Дніпрі чимало її колег проводитимуть міні-тренінги вже у своїх містах.
«На цьому форумі і південь, і схід, і північ нашої країни. Багато взяла на замітку щодо успішних практик діяльності громадських рад. Думаю, запроваджуватимемо їх у наших громадах. Багато ексклюзивної інформації – списано половину блокнота. Чимало даних, яких не знайти ні в Інтернеті, ніде. Ми почули багато рецептів того, як донести людям у громадських радах, що до них справді дослухаються. Вдячна міській владі Дніпра за запрошення», – зазначила Юлія Шпакович.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!