“Ре-візія історії” та “Україна в історіях та оповідях. Есеї українських інтелектуалів” – в рамках регіонального фестивалю “Кальміюс” у Краматорську відбулась презентація книг авторства сучасних українських письменників, істориків, філософів, лідерів думок.
Обидва видання презентував читачам Вахтанґ Кебуладзе, один з авторів книги філософ, есеїст, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, член Українського ПЕН. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
“Книга “Ре-візія історії” починається з дослідження дописів у російському та українському сегментах інтернету, які носять відверто пропагандистський характер та відображають негативне сприйняття України як суверенної держави. Була проведена справжня соціологія, яка показала “альтернативні” історичні реальності, що допомагають Росії виправдовувати свої агресивні дії проти України. У другий частині українські історики дають науково-обґрунтовані відповіді на викривлені імперсько-російські наративи”, – повідомив Вахтанґ Кебуладзе.
Він порадив книгу як допоміжне джерело для вивчення історії у шкільній програмі. Адже найкращою історичною контрпропагандою є історичні факти.
Вахтанґ Кебуладзе є співавтором другого видання – “Україна в історіях та оповідях. Есеї українських інтелектуалів”. Декілька авторів, серед яких Юрій Андрухович, Ірена Карпа, Ярослав Грицак, Вахтанґ Кебуладзе, Ганна Шелест, писали про Україну, обираючи тему та жанр на свій розсуд. Зокрема, Вахтанг описав свою особисту історію про здобуття Батьківщини.
“Ці книги розповідають про Україну як самим українцям, так і іноземцям. Важливо, щоби ми чули та розуміли один одного, щоб нас пізнавали у всіх куточках світу. Для цього видані англомовні версія, доступні для іншомовної аудиторії. Збірки вже були з успіхом презентовані у європейських країнах, де викликали неабиякий інтерес”, – зазначив есеїст.
Наклади обох видань невеликі, тому книги розповсюджуються по бібліотеках та навчальних закладах. Але є електронні версії, які є у вільному доступі. Їх можна безкоштовно завантажити тут.
“Україна в історіях та оповідях. Есеї українських інтелектуалів”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!