У четвер, 21 грудня, в Краматорську о 15:15 відбудеться презентація турне виставки-дослідження,
присвяченої історії французьких інвестицій в економіку України.
У презентації виставки візьмуть участь:
Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Дмитро Піркл, меценат
Світлана Глушко, генеральний директор Донецького обласного краєзнавчого музею
Леонід Марущак, куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, керівник проекту “Музей відкрито на ремонт”.
Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція – це дослідження маловідомої теми взаємозв’язків України з державами Європи та всього світу кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя, яке руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Перша частина проекту була присвячена бельгійським інвестиціям в Україну кінця ХІХ – початку ХХ століття і влітку 2016 року широко презентована у Донецькій і Луганській областях. Друга частина розповідає про взаємозв’язки із Францією, а третя частина включатиме історію взаємовідносин з іншими країнами Європи та Америки.
Дослідження представлене у форматі 20-ти інформаційних плакатів-колажів із документів, акцій, облігацій і фотографій. Оригінали яких знаходяться у Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького.
Проект презентує музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції періоду 1870–1918 років. На виставці представлено майже 230 історичних документів і подій тих часів. Представлені портрети і фотокартки французьких і українських підприємців, засновників і керівників заводів, рудників, шахт, створених за участю французького капіталу. На фото відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, образи яких вражали уяву сучасників, робітників-металургів.
Серед унікальних документів – акції, видані у Парижі, унікальні фото рудників і Гданцівського заводу, автографи французьких підприємців на цінних паперах музейної колекції – Р. Р. Дюваля, П. Дарсі, Е. д`Уасселя, П. Думера, Є. Пастера, Ж. Боннарделя, М. Верстрата. Представлена реклама підприємств, документи, фото православного храму, побудованого французами у ті часи, а також фотокартки старого французького кладовища у Дружківці із залишками пам`ятників на могилах.
Основою для виставки стала колекція дніпровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 2011–2015 років купував історичні документи в Європі. Зібрані матеріали передали Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького. Директор музею Надія Капустіна ініціювала їхнє вивчення та аналіз. Подальші дослідження проводила Валентина Лазебник. Експозицію сформували Валентина Лазебник та дизайнер Юрій Малієнко.
Виставку представляє Донецький обласний краєзнавчий музей у рамках проекту Українського кризового медіа-центру «Музей відкрито на ремонт». Після Краматорська Виставка вирушить у тур музеями східних міст України під патронатом Іванни Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, за телефоном 099 360 79 54
Виставка «Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція» відкриється 21 грудня о 15:15 у холі актового залу ІІ-го корпусу ДДМА (вул. б–р Машинобудівельників, 39).
“Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України – Музей відкрито на ремонт II”. Проект реалізується – Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (0)