Зведення ГОЛОСІВ, що пролунали у грудні

Стаття росіською мовою

Уважно слідкуємо за новинами незвичайного проекту ГОЛОСИ, що прагне налагодити спілкування між незнайомими людьми. Мета засновників проекту – нагадати мешканцям Донеччини і Луганщини, що соціальні та побутові проблеми, які є важливішими для будь-якої родини, гострішають в умовах територіального та політичного розділення. Анонімна комунікація – засіб, за допомогою якого виконавці проекту намагаються прибрати штучну межу дезінформування та відновити втрачені зв’язки.

Зведення ГОЛОСІВ, що пролунали у грудні

Половина респондентів проекту ГОЛОСИ охарактеризували найбільшу проблему в ЗМІ як продажність. Тому, підбиваючи підсумки грудневих сесій, ми запрошуємо нових учасників, зацікавлених в отриманні інформації без заангажованих посередників і пропаганди.

Незважаючи на зниження активності учасників перед новорічними святами, ми з’єднали декілька пар для анонімного спілкування і вдячні їм за участь. Статистика результатів, сформована з відповідей заповнених анкет, трохи «накульгує» і може бути необ’єктивна через їх невелику кількость.

ЗМІ – суцільна проблема

Тема про ЗМІ, задана нами як відправний пункт для початку діалогів, викликала одностайну реакцію. Незважаючи на протилежні політичні погляди та місце проживання, більшість учасників відзначили свою повну недовіру до засобів масової інформації. Чверть респондентів довіряють тільки деяким «обраним» джерелам.

Новинну інформацію 87% анкетованих здобувають в інтернеті. Телемовлення використовують в якості головного та додаткового джерел 50%, друковані видання зазначив лише один учасник.

Об’єктивності й незалежності в умовах інформаційної війни ніхто не очікує, але причиною спотворення інформації ніхто не назвав особисті погляди журналістів або відсутність можливості верифікації. Не змовляючись, ГОЛОСИ визначили основну проблему в сфері ЗМІ ємним словом «продажність». Один з респондентів висловив цікаву думку, що редакційна політика ЗМІ залежить від поглядів їх аудиторії, тобто зміст новинних стрічок може формуватися з метою догодити основній масі.

Конструктивність і бар’єри

Учасники, які були спочатку налаштовані почути іншу думку, характеризували діалог позитивно, навіть в разі незгоди з опонентом. Нагадуємо, що політичні уподобання не завжди залежать від місця проживання співрозмовників. Шкода, але один з респондентів зізнався, що вирішив брати участь у проекті з метою тролінгу.

Незважаючи на те, що всі володіють російською мовою, виявилося, що у одного з них все-одно виникли мовні непорозуміння під час спілкування. Ми подбаємо врахувати це при наступному формуванні пар. Ми можемо забезпечити підтримку анкетування російською, українською або англійською, але у переважній більшості мешканці нашого регіону використовують у побуті російською незалежно від національності.

Запрошуємо нові ГОЛОСИ до участі в проекті

Якщо ви бажаєте, щоб ваш ГОЛОС почули за лінією розмежування, то вам варто приєднатися до нас. Ми створюємо підтримку діалогів між анонімами з дотриманням їх повної конфіденційності. Шукайте нас у FB


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (0)

Цей сайт використовує cookies