Відновлення енергетики в Україні у 2025 році: будівництво нових об’єктів та фінансування пільгових програм

2070
коментарі відсутні

Відновлення енергетики в Україні у 2025 році: будівництво нових об’єктів та фінансування пільгових програм

У 2025 році планується відновити близько 3 ГВт потужності теплової та гідроенергетики. Зокрема ідеться про ремонт тих, що постраждали внаслідок російської агресії, а також будівництво нових об’єктів.

Крім того, уряд продовжує програми пільгового фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання для посилення енергонезалежності.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Він акцентував, що попри постійні атаки Росії, енергосистема держави залишається цілісною і працює стабільно. Зокрема Україна вже перетнула екватор зими й опалювального сезону: «Проходимо його успішно».

«Викликів багато, і ситуація може швидко змінюватися. Тому 24/7 працюємо, аби посилити нашу енергетику. Ремонти і відбудова тривають. Загалом за 2024 рік було відновлено близько 4 ГВт потужності теплової та гідроенергетики», — підкреслив глава уряду.

Водночас Шмигаль поінформував, що цього року планується відновлення ще близько 3 ГВт. Переважно йдеться про газову генерацію, а саме газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки.

«Одночасно ми продовжуємо будувати нові обʼєкти та розвивати розподілену генерацію, яка забезпечує локальні потреби та створює систему, менш вразливу до атак. За даними Міністерства енергетики, у 2024 році було приєднано 233 генераційні установки встановленою потужністю понад 830 МВт», — зазначив прем’єр.

Водночас глава уряду висловив слова вдячності міжнародним партнерам, які допомогли з обладнанням та фінансуванням цих проєктів.

«На цей рік перед Міністерством енергетики та іншими відповідальними відомствами поставлене завдання ввести в роботу ще майже 900 МВт потужності об’єктів розподіленої генерації», — додав Шмигаль.

Програми пільгового фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання

Шмигаль повідомив, що за друге півріччя минулого року українські банки розпочали фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання для посилення енергонезалежності на суму 10,5 млрд грн. Також видано понад 5 тисяч позик для фізичних осіб.

Він нагадав, що для приватних домогосподарств діє програма кредитування під 0% на встановлення сонячних панелей.

«ОСББ можуть скористатися програмою ГрінДІМ та отримати 2 млн грн на сонячні станції та 2 млн грн на теплові помпи. Маємо вже майже 150 заявок і закликаємо ОСББ активніше користатися цією програмою, аби підвищити власну енергетичну стійкість. Для малого та середнього бізнесу також є пільгові кредити за програмою5-7-9” і за програмою Фонду декарбонізації», — підкреслив глава Уряду.

Відповідно до політики «Зроблено в Україні», можна отримати компенсацію 15% за придбану техніку чи обладнання в українського виробника. Нещодавно такий перелік був розширений утричі. Тепер там майже 450 найменувань продукції від 19 виробників.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика