Відновлення та людський капітал: громадські організації Донеччини та Луганщини обговорили процес відродження областей

Представники громадських організацій Донеччини та Луганщини обговорили виклики, які постали перед їхніми регіонами. На Черкащині відбулась чергова експертна зустріч у межах проєкту «Формування громадської платформи для консолідації та активного залучення дієздатного громадянського суспільства Донецької та Луганської областей». Під час заходу учасники шукали рішення та формати взаємодії влади та громадянського суспільства задля розвитку та відновлення регіонів.

Громадськість здатна генерувати сенси та шукати конструктив

Представники громадянського суспільства, військових адміністрацій, місцевого самоврядування та активні мешканці Донеччини та Луганщини об’єднали зусилля у пошуку конструктивних рішень щодо ефективної співпраці у післявоєнному відновленні регіонів. Проєкт «Формування громадської платформи для консолідації та активного залучення дієздатного громадянського суспільства Донецької та Луганської областей» реалізує  команда ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» у партнерстві з «Громадська ініціатива Луганщини», «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та «Центр політико-правових реформ».

«Серед 27 учасників зустрічі левова частина – саме громадський сектор, за плечима якого реальні справи, великі проєкти, активні спільноти. Це люди, які здатні генерувати сенси та шукати конструктив, попри все. Для нашої команди ця зустріч була стратегічною сесією, яка допомогла звірити напрацювання щодо головних напрямків у вже зробленому», – зазначила координаторка заходу та представниця ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» Олена Головкіна.

Організований захід став продовженням тривалої роботи громадського сектору, яка стартувала торік у липні. За цей час аналітичні центри напрацьовували нормативно-правові документи. Їх розробляли за чотирма напрямками:

  • спроможність громад;
  • адміністративний устрій та кадри;
  • залучення мешканців ТГ до співпраці з владою;
  • інструменти прямої демократії.

Ці напрацювання слугували рекомендаціями для подальшої роботи центральної влади.

Читайте також Економічне відновлення Донеччини – плани та перепони

Має бути платформа, де сконцентроване головне про регіони

Під час обговорень учасники заходу погодились із тим, що для впровадження ефективних механізмів відновлення регіонів необхідна консолідація зусиль. На думку Олени Головкіної, для більш успішного та продуктивного діалогу влади різного рівня та громадськості двох регіонів необхідно створення нових дієвих інструментів.

«Ми бачимо в громадському секторі створення різних коаліцій, консорціумів, спільних ініціатив тощо. Але вони часто між собою ніяк не перетинаються або невідомі один одному, хоча в рамках їхньої діяльності робиться багато важливих справ. На якомусь етапі ми зрозуміли, що було б непогано мати платформу на кшталт Кримської. Таку, умовно кажучи, віртуальну українську Донеччину та Луганщину, де була б зібрана вся основна інформація. Бо є розуміння, що наразі гостро постало питання збереження нашої спільноти. Люди інтегруються в нові громади і це добре, але вони повинні знати, що є платформа, де сконцентроване головне про наші регіоні, що можна долучатись до корисних ініціатив або знайти однодумців. Це необхідно, якщо думати про майбутнє наших регіонів, про їхній розвиток», – впевнена координаторка заходу та представниця ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» Олена Головкіна.

Команда громадської організації готує напрацювання для чергової зустрічі. Крім того, планують провести ще два заходи: один – наприкінці серпня для корегування ініціатив та ідей, другий має відбутися вже у форматі підсумкової конференції у вересні.

Марина Романцова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies