Через бойові дії та обстріли внаслідок повномасштабної війни дуже багато українців вимушені були поїхати з рідних міст та змінювати місце проживання/реєстрації. У зв’язку з мобілізацією це означає, що вже на новому місці вони мають вставати на військовий облік.
Як стати на облік
Законодавством передбачено, що призовники та військовозобов’язані в 7-денний строк після прибуття до нового місця проживання повинні повідомити про це військовий комісаріат і стати на військовий облік.
Громадяни України, які не оформили за цей час статус ВПО, також мають прийти до центру комплектування.
Що робити у разі втрати документів?
При зміні місця реєстрації або проживання іноді трапляються ситуації, коли втрачаються особисті та/або військово-облікові. Це не є приводом не йти до військкомату та порушувати закон. У таких випадках потрібно звернутися до центру комплектування та надати дані про реєстрацію як ВПО.
Важливо! Постановка на військовий облік не означає призов за мобілізацією.
Військовий облік для переселенців та покарання
З першого дня військових дій в Україні було оголошено загальну мобілізацію.
У разі відсутності реєстрації військовозобов’язаний може бути попереджений про необхідність поставлення на облік. У разі неявки особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності після отримання письмового попередження.
Якщо були порушені правила військового обліку переселенців можуть притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності.
За ухилення від мобілізації Кримінальний кодекс передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
За порушення правил військового обліку та зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів для громадян, у тому числі вимушених переселенців, передбачені штрафи 5100-8500 грн та 850-1700 гривень відповідно.
Читайте також: Друга хвиля мобілізації – що потрібно знати чоловікам-переселенцям
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!