ВІЛ та СНІД – це стосується кожного. Як та де можна пройти експрес-тест?

20 травня відзначається Міжнародний день пам’яті померлих від СНІДу. Найчастіше в цей день організовуються тематичні флешмоби, семінари тощо. У Києві до цієї дати відбудеться відкриття медичного центру. Там  зможуть обслуговуватися, як ВІЛ-інфіковані люди, так і ті що не мають такого статусу. Мета цієї медичної установи – підвищення рівня толерантності до людей із позитивним діагнозом.

У Костянтинівці  також відбудуться заходи, але не такі масштабні: по школах для учнів буде проведена низка роз’яснювальних лекцій  щодо проблем ВІЧ та СНІДу. Проведуть їх фахівці Обласного благодійного фонду «Оберіг».

«Ми приходимо тоді, коли нас запрошують, це не завжди два рази на рік. Але частіше це все ж таки  1-го грудня, на Міжнародний день боротьби зі СНІДом, та  наприкінці травня, на день пам’яті» – каже психолог – консультант з питань ВІЛу та СНІДу Наталля Адамчук.

Вона також розповіла, що благодійний фонд «Оберіг» працює із різними групами населення: споживачами ін’єкційних наркотиків, жінками з Х-бізнесу та ВІЛ-інфікованими. Фахівці надають різного роду допомого: консультаційну, соціальний супровід тощо. Зараз Наталля працює над проектом «Здоров’я партнера».

«Я тестую на стежу за тими, хто знаходяться у зв’язку із ВІЛ-інфікованими. Це не тільки стосується родини чоловік-жінка, це можуть бути просто партнери, які знаходяться у стосунках. Бо буває таке, що хтось один інфікований, а інший є абсолютно здоровим. Тож таким парам ми і надаємо допомогу в рамках даного проекту» – продовжує розповідати Наталля.

Також у цьому центрі кожен бажаючий може пройти безкоштовний тест на виявлення ВІЛ-інфекції в організмі  всього за 10 хвилин.

Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies