Військові готуються до розведення на ділянці Богданівка-Петрівське. Попередньо озвучено дату

Розведення сил у районі Петрівського може відбутися тільки після того, як представники ОБСЄ підтвердять дотримання режиму тиші протягом 7 днів. Попередньо це може відбутися 7 листопада. Про це на брифінгу у Краматорську повідомив Командувач Операції об’єднаних сил Володимир Кравченко.

“На даний час крайній випадок порушення режиму тиші на ділянці розведення №3 у районі української Богданівки й окупованого Петрівського був зафіксований 29 і 30 жовтня. Це підтверджено у звіті СММ ОБСЄ 31 жовтня. Якщо протягом тижня обстрілів не відбуватиметься, розпочнеться процес розведення сил і засобів обома сторонами – дзеркально, на відстань один кілометр”, – сказав Кравченко.

Керівник української сторони СЦКК Олександр Борщевський уточнив, що у разі дотримання тиші 7 листопада пройде верифікація припинення вогню протягом 7 днів з відповідним повідомленням СММ ОБСЄ, а наступного дня, 8 листопада, з 12.00 години, Збройні сили зможуть практично розпочати заходи по розведенню сил і засобів на цій ділянці. Він показав, як ділянки розведення виглядають на карті.

У свою чергу, Володимир Кравченко наголосив, що після розведення на ділянці лінії розмежування в районі Богданівки та Петрівського не буде загрози населеним пунктам та їхнім жителям. Оскільки з нашого боку населений пункт Богданівка не входить до ділянки розведення. Також і Петрівське, зайняте ворожою стороною, також не входить до ділянки розведення.

“Там на ділянці розведення немає населених пунктів, які потрапляють у так звану зону безпеки. Тож місцеві жителі не залишаються беззахисними, не опиняються ні в яких сірих зонах. А в крайніх випадках, якщо того потребуватиме оперативна обстановка, й ворог порушить умови розведення, ми зможемо повернутися на попередні позиції та стримати або відбити наступ противника”, – додав Командувач.

Він нагадав, що на сьогоднішній день повністю завершені заходи щодо розведення сил та засобів на ділянці розведення №1 в Станиці Луганській, продовжується виконання заходів другого етапу розведення сил та засобів на ділянці розведення №2 “Золоте”.

“Жителі Золотого-4 були й залишаються під контролем України. Частина Катеринівки, яка потрапила в межі ділянки розведення, стала так званим районом безпеки, де після остаточного завершення процесу розведення працюватимуть представники міжнародних гуманітарних організацій. Також свої обов’язки виконують і виконуватимуть представники Нацполіції, Нацгвардії України та Держприкордонслужби, місцевої влади”, – уточнив Кравченко.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко повідомив, що розведення сил на певних ділянках не впливає на роботу ОДА щодо забезпечення життєдіяльності населених пунктів. За його словами, обласна адміністрація виконує свої функції у тісній співпраці з військовими.

Як організовано роботу правоохоронних органів на ділянці розведення “Золоте”, розповів заступник голови Нацполіції Вадим Троян:

“Ми контролюємо весь периметр під’їзду та виїзду з населеного пункту, патрулюємо вулиці. Якщо взяти все Золоте, то там одночасно чергують 17 патрулів та мобільних нарядів. Тобто поліція несе службу у посиленому режимі, аби забезпечити правопорядок”.

За словами заступника командувача ООС, керівника підгрупи з питань безпеки у Мінському процесі генерал-майора Богдана Бондаря, розведення сил на зазначених трьох ділянках – це частина комплексної програми забезпечення миру на Донбасі та поступового повернення окупованих територій під контроль України.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies