Представники Громадянської мережі ОПОРА, які ведуть спостереження в Донецькій області, провели прес-конференцію щодо перебігу президентської виборчої кампанії у березні. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
Перед усім розповіли про візити кандидатів на Донеччину.
“1 березня чинний Президент України Петро Порошенко у Маріуполі взяв участь у засіданні обласної Ради Регіонального Розвитку. Юрій Бойко 6 березня відвідав Краматорськ, а 12 березня – Маріуполь. Руслан Кошулинський 13 березня поспілкувався з виборцями у Краматорську. Юлія Тимошенко побувала у Слов’янську, її виступу передував концерт співака Олександра Пономарьова, – повідомив Ілля Перекрестов, аналітик ГО “Точка доступу”.
Під час деяких візитів мали місце порушення законодавства. Так, після засідання Ради Регіонального Розвитку мешканці області отримали поштою яскраві буклети з планами розбудови їхніх громад, в яких міститься й звернення Президента. На думку спостерігачів, це можна розцінити як передвиборчу агітацію, але тоді не відомі джерела фінансування для виготовлення великої кількості друкованих матеріалів.
Також журналісти зафіксували роздачу цукерок дітям у Слов’янську після виступу Юлії Тимошенко, відкриту агітацію збоку члена Святогірського виконкому, що є порушенням законодавства.
“Крім того, виборцям радили, у разі запропонування їм винагороди за голос, гроші брати, але голосувати по-своєму. Хочу наголосити, що не можна робити такі пропозиції, адже отримання винагороди є карним злочином”, – підкреслила Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області.
З іншого боку, обласний осередок “Батьківщини” повідомив про тиск збоку СБУ на членів дільничних комісій від кандидата Юлії Тимошенко. Що стосується зовнішньої передвиборчої реклами, то були виявлені листівки на підтримку Порошенка та Кошулинського без вихідних даних, зафіксовані пошкодження сіті-лайтів у Покровську, а на деяких білбордах кандидатів з’явилися наліпки з чорним піаром. За словами спостерігачів, всі порушення зафіксовані, матеріали передані до поліції.
На даний час в Донецькій області сформовані та розпочали роботу всі Окружні виборчі комісії. Всього їх 12, дві знаходяться у прифронтовій зоні – в селищах Очеретине та Зайцеве. Утворено 1207 виборчих дільничних комісій. Крім того, створено 65 спеціальних виборчих дільниць для військовослужбовців, які під час виконання своїх обов’язків перебувають на Донеччині, щоб вони взяли участь у чергових виборах Президента України.
Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО “Точка доступу” в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!