Власникам житла поблизу фронту дозволили подаватись на компенсацію «єВідновлення»

Програму «єВідновлення» розширили для громадян, які мають пошкоджене або зруйноване житло на прифронтових територіях і на територіях, де ведуться активні бойові дії. Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, нагадавши про зміни до Постанови № 473 від 19 квітня 2022 року, що прийняв Кабмін України.

Ця постанова дозволяє проводити обстеження зруйнованого житла на території бойових дій для отримання власниками компенсації.

«Цим мають займатись спеціальні комісії, створені при органах місцевого самоврядування, які приходять і на місцях оглядають таке житло. На сьогодні їх в Україні працює близько 700. Але у випадку житла, розташованого поблизу зони бойових дій, можливості обстежити його були обмежені. Однак, тепер, за умови, якщо це буде безпечно, комісії зможуть це робити для територій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» — пояснила Шуляк.

Що буде з житлом, яке знаходиться на ТОТ

Парламентарка зазначила, що наступним розширенням програми «єВідновлення» має стати можливість отримання компенсації мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ).

«Наприкінці минулого року ми провели експериментальний проєкт у тимчасово окупованому Мелітополі, де обстеження знищеного житла проводилося з допомогою супутникових знімків, аеро-фотозʼйомки і дистанційного зондування Землі. У травні цього року цей проєкт визнано успішним і перші 2 млн гривень пішли у якості компенсації заявникам з Мелітополя. Стало зрозуміло, що програму можна і потрібно розширювати на інші міста — рішення було за Урядом і вчора —10 липня, він видав відповідну постанову», — сказала Шуляк.

Читайте також: Жителям Луганщини пропонують заповнити анкети щодо відмови від неушкодженого житла та отримання компенсації

«єВідновлення» і плани на майбутнє

Нардепка також наголосила, що станом на сьогодні українцям в рамках «програми єВідновлення» погоджено виплат на загальну суму в близько 20 млрд гривень.

«Тобто, можна говорити про те, що щомісячно за програмою нараховується більше ніж 1 млрд. Але мета на поточний рік — відпрацювати 300 тис заяв громадян, чиє житло постраждало від російської збройної агресії, що дасть можливість забезпечити житлом 1 млн українців», — зазначила Шуляк.

За її словами, нинішнє розширення «єВідновлення», а також очікуване відносно ТОТ, цьому тільки сприятимуть.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies