Влітку в Краматорську планують організувати пришкільні табори з робототехніки
Робототехніка – сучасний напрямок, який стає дедалі популярнішим. Наразі, гуртки з робототехніки працюють в 6 навчальних закладах Краматорська – це школи № 25, 16, 32, ліцеї № 4 та 8, Краматорська українська гімназія. А в 2020 році можуть підключитися ще й школи № 6 та 22.
Чим захоплює робототехніка учнів з 2 по 11 клас? Та як проходять ці заняття в краматорських школах?
Заняття розпочинали на спонсорські кошти
Перший гурток робототехніки з’явився в Краматорську в 2015-2016 навчальному році в школах № 8 та 16. Потім підключилися школи № 32, 4, 25 та КУГ.
«Наразі в цих навчальних закладах є необхідні набори програмованого LEGO, – розповів вчитель, тренер гуртка робототехніки в школі № 32 Денис Сисоєв. – Спочатку обладнання було придбано за рахунок спонсорів – «Донмет» та QuartSoft. А в 2019 році були витрачені бюджетні кошти – за майже 629 тисяч гривень придбали 5 наборів LEGO для дітей з початкової ланки та 6 наборів LEGO для старшокласників. Слід зазначити, що всі змагання сплачують виключно спонсори».
Заняття проводять окремо з дітьми початкових класів – з 2 по 4 клас, окремо займаються учні середньої та старшої ланки.
«Тут немає вчителя, тільки тренер»
Зазвичай, гуртки робототехніки працюють в школах по суботах – коли і діти, і керівник гуртка, він же вчитель фізики, інформатики чи навіть початкових класів, мають більше вільного часу. Тільки школярі працюють не з вчителем, а з тренером.
«Це одна з відмінностей, – каже Денис Сисоєв. – Ми не навчаємо дітей. Ми лише допомагаємо створювати їх власні проєкти. Дорослі часто знають, як зробити правильно, тому не пробують щось нове. Діти в цьому сенсі більш відкриті. Вони пропонують прості речі. І іноді дивуєшся: а це ж дійсно працює!».
До речі, в місті можна було б розглянути можливість збільшення кількості гуртків робототехніки. Та одна з перепон: нестача вчителів, які б могли проводити ці заняття. Адже багато часу забирає підготовка. Та й робота з дітьми часто не обмежується академічними годинами – захоплені в процес учні можуть затримуватися.
Робототехніка, як власний проєкт
Чому робототехніка так захоплює учнів? Педагоги, як один повторюють: це можливість спробувати свої сили та втілити амбітні ідеї. Навіть малюки на гуртках робототехніки не просто бавляться конструктором, вони будують, наприклад, маленьке місто – створюють будівлі, продумують краще розташування для транспортних сполук, міст загального вжитку.
«В мене в гуртку найбільше дітей 3-4 класів, – поділилася Влада Коломієць, вчитель та керівник гуртка робототехніки в ліцеї №4 «Успіх». – Буває, що діти приходять з наміром гратися з LEGO. А ми навіть з маленькими вчимося створювати проєкти та мислити глобально».
За словами Дениса Сисоєва, робототехніка – унікальна можливість показати учням, що такі предмети, як інформатика, фізика, математика тісно пов’язані.
«Діти бачать, що знання допомагають втілювати корисні для життя речі. Як то автоматична система крапельного поливу чи вакуумна технологія», – наголошує Денис Сисоєв.
А створення власних проектів, коли учні прописують для себе мету, ціль, ставлять задачі, шукають шляхи їх вирішення та прораховують фінансові витрати – це знадобиться не тільки в робототехніці, а навіть в бізнесі.
Пришкільні табори з робототехніки
Управління освіти Краматорської міської ради вперше вирішило створити літні табори з робототехніки на базі трьох краматорських шкіл – № 16, 25 та 32.
«Ці школи обирали не випадково. Адже планується, що потрапити до цих таборів зможуть не тільки ті діти, які зараз відвідують гуртки з робототехніки, а й просто всі бажаючі. Тож намагаємося охопити три райони міста: в 16 школу зможуть ходити діти, які мешкають в мікрорайоні Лазурний, в 25 школу – з центру міста, та в 32 школу – зі старої частини міста та з селищ», – розповів Денис Сисоєв.
Пришкільні табори будуть включати не тільки освітні заходи, а й безкоштовне харчування. Втім, кількість дітей в гуртках буде звичайно обмежена – максимум до 30 дітей. Тож записуватися слід буде заздалегідь.
Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!