Внутрішньо переміщеним особам спростили можливість отримання статусу безробітного

4244
коментарі відсутні

статус безробітного

Тисячі людей через війну мусили покинути Донецьку та Луганську області. Багато хто з них виїжджав поспіхом, не встигнувши звільнитися з роботи та взяти з собою трудові книжки. На новому місті проживання вони намагаються працевлаштуватися чи хоча б отримувати виплати по безробіттю.


Держава пішла на зустріч переселенцям, спростивши процедуру отримання статусу безробітного. Працівники, які виїхали, але не були звільнені, можуть стати на облік в центр зайнятості й отримати допомогу. Як це зробити, розповіли в Донецькій обласні службі зайнятості.

Також зазначається, що внутрішньо переміщена особа навіть без документів, необхідних для надання статусу безробітного, має право отримати даний статус без вимог, що застосовуються за «класичної» процедури.

Статусу безробітного може надаватися особі працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи (ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення»).

Що потрібно зробити для набуття статусу безробітного:

  • Отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, для цього звернутися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
  • Подати заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) до центру зайнятості, який буде зручний для обслуговування.
  • Якщо внутрішньо переміщена особа не має повного пакету документів, необхідних для надання статусу безробітного, їй все одно призначається цей статус за спрощеною процедурою.
  • У такому випадку, у разі відсутності документів (відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж), допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття. Така норма застосовується до моменту отримання зазначених документів.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика