ВНЗ переселенець та його студенти

Вікторія з Луганської області м. Щастя до Горлівського інституту іноземних мов вступила ще до конфлікту. Коли ж стало питання про перереєстрацію закладу на підконтрольній українській владі території, дівчина довго не вагалася і поїхала за ним у Бахмут.

«Це один з кращих інститутів, що дає якісні знання з вивчення іноземних мов. У Горлівці я провчилася рівно рік. Багато студентів хотіли б залишитися здобувати освіту в Горлівці, але в українській Горлівці. Робити вибір було складно».

Сьогодні студентка про таке рішення не шкодує, бо бачить своє майбутнє в Україні. А ось Ярослав втратив рік. Вибір йому зробити було не так просто, оскільки його мати й досі лишається на окупованій території.

«Я змушений був тимчасово зупинити навчання, через побутові проблеми. Провчившись там рік, я зрозумів, що від навчання на непідконтрольній території нічого хорошого не буде. Та й атмосфера мене тримала в напрузі».

Залишити рідне місто і поїхати продовжувати освіту в нове місто довелося й Владиславу. Наразі хлопець мешкає у гуртожитку місцевого технікуму. Свого виш не мав. Заклад, як і ці студенти, переселенець. Матеріально-технічну базу навчального закладу відновлювати та будувати наново непросто.

Загалом у 2014 році майже 80% студентського та педагогічного складу Горлівського інституту іноземних мов обрали українську освіту.

«З Горлівки виїхало в 14 році 1300 студентів. Частина з них, на жаль, повернулися чи пішли навчатися в інші виші. На той момент у нас не було в Бахмуті ані гуртожитку, ані будівлі для навчання. Ми вийшли в чисте поле», – згадує директор Горлівського інституту іноземних мов Євгенія Бєліцька.

Будівництво нового гуртожитку тривало понад два роки. Розраховане воно на 90 місць. Будівля колись була спальним приміщенням інтернату та тривалий час не використовувалася. Тепер її подвір’я суттєво осучаснене. Є лавки, висаджені дерева, особлива родзинка – тенісний корд. Всередині, студенти розповідають, також є спортивна зала, пральні машинки та інші елементи комфорту, про які вони навіть не мріяли. Вартість проживання у гуртожитку становить трохи більше як 400 гривень. Нове соціальне житло для переселенців Горлівського інституту іноземних мов відкрив особисто Президент України Петро Порошенко.

Станом на 1 червня 2017 року в закладі навчалося 730 студентів. Цьогорічна вступна кампанія обіцяє бути також вдалою.

Відеорепортаж


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies