У селищах Гвардійському та Черкаському на Дніпропетровщині стабілізували водопостачання та опалення. Для цього ремонтники ліквідували чисельні пориви на водогоні. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
Через застарілу систему водопостачання, яку ледь встигають латати комунальники, мешканці Черкаського та Гвардійського мали постійні перебої води. В останньому військовому містечку додалася ще й проблема з опаленням через поломку насосу. Нині пориви ліквідовано, ситуація стабілізувалася. На водозаборі встановлюють новий потужний насос, який дозволить ще покращити тиск.
Тим часом, у Дніпропетровській ОДА вже працюють над проєктом нового водогону, який забезпечуватиме водою Черкаське, Гвардійське та Вільне. Його збудують на заміну старої, вщент зруйнованої системи. Це буде виважений та економічно обґрунтований варіант, який дозволить в короткі строки вирішити багаторічну проблему з перебоями води та опалення. Будівництво розпочнеться вже навесні 2020-го.
«Проблема з водопостачанням Черкаського та Гвардійського тягнеться вже багато років. У 2019-му вона досягла критичної позначки. Іржава труба водогону перетворилася на решето, півстолітні насоси виходять з ладу, – наголосив голова адміністрації області Олександр Бондаренко. – Пропонували оперативне вирішення питання – зробити нові свердловини. Проте Міноборони, якому належить земля у військових містечках, не дало дозвіл на роботи. Тому перейшли до «плану Б». Будуватимемо новий водогін. Це ґрунтовний підхід, якого вимагає ситуація».
Нині вода до Черкаського та Гвардійського потрапляє по водогону, збудованому у 1960-х роках. Тоді він забезпечував ще кілька населених пунктів та цукровий завод. Зараз підприємство вже не працює, а села мають власні свердловини. Від старого водоводу окрім військових містечок живиться лише селище Вільне.
«Обласна влада вже робила проєкт нового водогону Вільне – Гвардійське на місці старої труби. Запланували прокласти 50-кілометрову магістраль. Воду на таку величезну відстань мав «штовхати» Перещепинський водоканал, який знаходиться на межі банкротства через багатомільйонні борги. Довелося б витратити чималу суму на реконструкцію його обладнання та оновлення очисних споруд. На все про все – майже 300 млн грн, колосальні кошти», – наголосив директор департаменту ЖКГ Дніпропетровської ОДА Андрій Коломоєць.
На нерентабельний проєкт в обласному бюджеті-2019 кошти не заклали, будівництво так і не почалося. Нині будівництво планують проводити альтернативним шляхом: підведуть 15-кілометрорвий водогін з іншого боку – із Новомосковська. Такий проєкт обійдеться в 5-6 разів дешевше. Роботи розпочнуться вже навесні 2020 року.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!