Водопровідна вода в Маріуполі за якістю буде такою, як тече з кранів у Парижі
За підтримки Франції реалізується проєкт з модернізації водопостачання півмільйонної громади прифронтового міста. Сьогодні у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Понсен відбулося підписання чотирьохстороннього договору щодо будівництва у Маріуполі заводу з очистки води. Під документом поставили свої підписи Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, Міністр фінансів України Сергій Марченко та Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.
Угода передбачає надання кредиту від уряду Франції у сумі 64 млн євро на 30 років за ставкою 0,08% річних, з 10-річним пільговим періодом. За ці кошти у Маріуполі буде побудовано нову фільтрувальну станцію, нові водозабори та досліджено нові водні джерела. Проєкт планується завершити до 2024 року.
Посол Франції Етьєн де Понсен назвав підписання договору символічною подією, адже Маріуполь, який від лінії фронту відділяє всього 20 кілометрів, сам є символом динамічного розвитку та європейського прагнення.
«Маріуполь є вікном України до Азовського моря, а також вітриною для мешканців тимчасово непідконтрольної території. Тому так важливо втілювати у життя проєкти розвитку саме тут. Зараз наш спільний проєкт дозволить забезпечити місто якісною питною водою. Маю запевнити, що за своїми стандартами та якісними показниками вода буде такою, яка тече з паризьких кранів. Я сам парижанин, все життя споживаю таку воду, і як бачите, непогано почуваюся. Бажаю цього й маріупольцям», – зазначив пан посол.
Наразі всі фінансові та адміністративні процедури проведено, найближчими днями почнуться інженерні роботи. Французьки кредитори уважно слідкуватимуть за дотриманням термінів на всіх етапах, аби досягти конкретних результатів.
За словами Міністра фінансів Сергія Марченка, цей пілотний проєкт стане хорошим прикладом для інших міст України щодо залучення іноземних інвестицій.
«Підписання цього договору є свідченням довіри наших іноземних партнерів до України. І це позитивний сигнал того, що на Сході України можна реалізовувати значні інвестиційні проєкти», – підкреслив міністр.
Проєкт модернізації водопостачання Маріуполя увійде до Стратегії розвитку Донбасу, яку розробляє Кабмін.
«На прикладі Маріуполя ми покажемо приклад розбудови усього Сходу України, який постраждав від збройної агресії Російської Федерації», – сказав Олексій Резніков.
Проблема водопостачання є наболілою для півдня Донеччини, а бойові дії ще більш її посилили. «Наразі Маріуполь живиться з каналу «Сіверський Донець – Донбас», що за 200 кілометрів. Під час війни звичайним явищем стали зупинки водогону через обстріли, а відтоді – часті перебої води та низька якість. Ми глибоко вдячні нашим французьким партнерам за підтримку у вирішенні цієї проблеми», – повідомив Вадим Бойченко.
Міський голова додав, що Маріуполь також уклав угоду з Європейським інвестиційним банком на суму 40 млн євро – даний проєкт передбачає заміну водопровідних мереж, що дозволить в комплексі покращити якість питної води у місті.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!