Три громади на Донеччині обрав цього року волонтерський табір «Будуємо Україну разом», щоб разом з місцевими активістами змінювати життя на краще.
БУРівці вже побували в селищі Миронівське, зараз працюють та відпочивають у Соледарській ОТГ, а на вересень вже збирають команду для таборування в Званівській сільській ОТГ.
Конкурсний відбір команд
Кожного року волонтерський табір «Будуємо Україну разом запускає анкету «Запроси БУР у своє місто». Заповнюючи цю анкету, команда може запросити табір до своєї громади. Організатори відправляються в БУР-тур, під час якого вивчають можливості та потужність команди, її готовність до перетворень у громаді, наявність контактів з місцевими владою та бізнесом. Уже в січні зрозуміло, кого відібрали та де на літній період планують табори.
«Цього разу з Донецької та Луганської областей надійшло 30 заявок, – розповідає Євгенія Васильєва, менеджерка осередку «БУР-Схід». – За результатами відбору по Донецькій області зупинились на Миронівському, Соледарі та Званівці – заявки саме з цих населених пунктів були найсильнішими».
Мурал на пляжі та молодіжний центр у бібліотеці
Першим табором на Сході стали активності в прифронтовому селищі Миронівське Бахмутського району. Волонтерський табір БУР тривав два тижні і зібрав 40 волонтерів з різних куточків України. Під час табору волонтери залучили близько 20 місцевих активістів для допомоги на об’єктах.
Тут ремонтували приміщення місцевої бібліотеки, яка стане молодіжним простором. За підтримки Фонду Сергія Жадана для цієї бібліотеки закуплять меблі та устаткування, щоб зробити креативний простір для проведення молодіжних зустрічей та активностей.
Також під час табору БУрівці робили ремонт у помешканнях двох родин. Приводили до ладу дитячі кімнати. Молода мама-переселенка з маленькою дитиною потребувала допомоги. Друга родина – прабабуся, яка самотужки виховує трьох правнуків. Мама цих дітей померла від хвороби, а бабуся загинула під час обстрілів у 2015 році. Діти залишились на стареньку прабабусю. Дитячу кімнату привести до ладу жінка не могла, отож, їм допомогли волонтери.
Третім об’єктом волонтерського табору БУР став мурал на місцевому пляжі в Миронівському. Місцеві активісти збудували його раніше, волонтери допомогли прикрасити та зробити пляж яскравішим.
Музична студія та малюнки на паркані
Табір у Соледарській громаді розпочався 9 серпня і триватиме до 22 серпня. До Соледарської громади запросити табір БУР вирішила громадська організація «Радіо Dja». Спільними зусиллями волонтерів з різних куточків України та місцевих активістів у Соледарі відкриють молодіжний простір та першу в Україні соціальну студію звукозапису.
До Соледару приїхали 25 волонтерів з різних регіонів України, до них долучились близько 10 місцевих жителів. Оселились у наметах на стадіоні «Соляник» – саме тут знаходиться один з об’єктів табору, де відбувається будівництво громадського простору.
Під музичну студію місцева влада виділила приміщення тиру, який вже давно не функціонував. Тут тривають ремонтні роботи, щоб до кінця таборування вже з’явився перший в Соледарі молодіжний простір та студія звукозапису.
Для ремонту помешкань тих родин, які потребують уваги та підтримки, обрали дві багатодітні сім’ї з сільської місцевості Соледарської ОТГ. Одна сім’я в селі Яковлівка – переселенці, які виховують сім дітей. Друга – родина з трьома дітьми, яка переїжджає з сирої квартири до хати в селі Никифорівка. У родинах працюють, в основному волонтери, що приїхали – тим ціннішим з точки зору ментальності буде зроблений ними ремонт.
Місцеву молодь більше залучають до третього об’єкту – оновлення муралів на паркані. Малюнки були намальовані ще до війни, але за цей час вони втратили свою яскравість. Отже, БУРівці приведуть до ладу стінописи. Дизайнери визначать, які існуючи малюнки будуть оновлені, а які зроблять нові.
Руйнування стереотипів
Попереду – табір у Званівській ОТГ. Його проведення заплановане на вересень, уже відбувається набір волонтерів, які зголосяться поїхати на Схід. За словами організаторів, у Званівській сільській громаді допоможуть двом родинам відремонтувати їх житло та облаштують вуличний простір з альтанками та лавочками.
«Одним з найцінніших досягнень цього табору є руйнування стереотипів про відмінності «Сходу» і «Заходу». Під час живого спілкування волонтери з Києва чи Львова та місцева молодь розуміють, що у них набагато більше спільного, ніж відмінного», – зазначає Євгенія Васильєва.
Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Молодцы,ребята!От вас зависит будущее страны!