Волонтери та громада Коломиї об’єдналися, щоб побудувати шелтер для переселенців

30 волонтерів, 3 мільйони гривень, 3 місяці роботи – і шелтер для переселенців скоро буде готовий. У липні за роботу взялися волонтери руху «Будуємо Україну разом» та учасники ініціативи «Вулик Змістів», які обіцяють до осені побутувати житло для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у місті Коломия на Івано-Франківщині.

Для облаштування житла для переселенців громада виділила занедбану двоповерхову будівлю старого дитячого садка, що давно не працює. Після перебудови тут зможуть поселитися до 70 людей.

За даними міськради, на даний час у Коломиї зареєстровано близько 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Багато з них приїхали з Донецької та Луганської областей. Дехто з них є двічі переселенцями – після 2014 року люди виїхали з окупованих територій цих областей, а нині вимушені тікати далі на захід.

У Коломиї вже працюють три шелтери, проте потреба з розміщенням людей залишається. Після оголошеної обов’язкової евакуації з Донеччини в громаді очікують нову хвилю переселенців, яких потрібно десь розселяти. Тож новий прихисток буде якраз у пригоді.

БУР та бджілки з Вулику

Волонтерський рух української молоді «Будуємо Україну разом» (БУР) організував у Коломиї БУР-табір, щоб побудувати житло для переселенців. Його облаштують у колишньому дитсадку, приміщення виділила Коломийська громада. Робота почалася на початку липня, БУР запланував чотири зміни приблизно по 30 волонтерів у кожній. Молоді хлопці та дівчата з різних регіонів України працюють на будівництві якогось соціального об’єкт, а у вільний час знайомляться з містом, вивчають культуру, традиції, туристичні принади та розважаються.

Разом з волонтерами БУР працюють учасники ініціативи «Вулик Змістів» – цей проєкт був започаткований у квітні 2022 року у Коломиї задля підтримки вимушених переселенців, які масово переміщуються зі східних регіонів на захід країни. «Бджілки» Вулику допомагають ВПО комплексно – намагаються забезпечити житлом, роботою, можливістю реалізувати свої здібності та таланти, навчатися та комунікувати з місцевими мешканцями. Одним словом, допомагають новим мешканцям громади налагодити своє життя на новому місці.

Восени шелтер для переселенців прийматиме людей

Дитячий садок розташований майже у центрі Коломиї, на вулиці Гнатюка. Після реконструкції тут має бути комфортний прихисток для переселенців. Основну частину робіт виконують волонтери БУРу та «Вулику», допомагають їм місцева влада та міжнародні донори.

Коломийська громада, окрім того що виділила на потреби переселенців комунальну будівлю, та частину будматеріалів, зобов’язалася провести до неї воду та відновити каналізацію. Також – налагодити ззовні підвід до системи опалення.

Волонтери взяли на себе ремонт будівлі та внутрішнє облаштування прихистку. Молодь, що працює в таборі, виконує великий обсяг робіт. Спочатку потрібно було зробити демонтаж, потім перебудувати приміщення, замінити вікна та двері, підготувати поверхні під внутрішні роботи.

Юнаки та дівчата, які добровільно зголосилися облаштувати шелтер для переселенців, не є фаховими будівельниками. Тому вони працюють під керівництвом і пильним наглядом досвідчених спеціалістів. Також фахівцями розроблений проєкт реконструкції будівлі, якого дотримуються волонтери.

Загальна площа двоповерхової будівлі колишнього дитячого садку – 500 кв. м. За проєктом, на кожному поверсі будуть кухні загального користування, жіночі та чоловічі санвузли, кімнати відпочинку та кімнати для проживання. Для облаштування шелтеру меблями, сантехнікою, побутовою технікою, постільною білизною тощо буде залучена міжнародна допомога. Домовленість з донорами вже досягнута.

Очікується, що завдяки спільній роботі волонтерів, міжнародних благодійників та місцевої влади прихисток для переселенців відкриють до настання холодів, у жовтні або в листопаді.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: «Будуємо Україну разом», «Вулик Змістів»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies