Воркшопи, хенд-мейд і музична програма по-українськи
Фестиваль “З країни в Україну” у Торецьку зібрав до двох тисяч відвідувачів
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Фестиваль думок – 2022
«Фестиваль думок – 2022» провели у Дніпрі. Раніше кілька років поспіль він збирав у Сєвєродонецьку мешканців Луганщини.
Цього року організаторами «Фестивалю думок» стали Благодійний фонд “Восток SOS” в партнерстві з естонською організацією MTÜ Mondo та за фінансової підтримки Estonian Centre for International Development
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Срібний гачок» – фестиваль зимової риболовлі пройде на Клебан-Бику
Фестиваль пройде 26 лютого на водоймі РЛП «Клебан-Бик». Триватиме він 7:00-14:00.
Такий захід на обласному рівні організовують вперше. Для участі попередньо необхідно зареєструватися та зробити внесок у 200 гривень.
Для глядачів дійство проходитиме безоплатно до того ж гості зможуть зігрітися гарячим чаєм та пригоститися смачною рибною юшкою.
Дивіться також: РЛП «Клебан-Бик» у яскравих світлинах Галини Семеніхіної
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA на Донеччині
18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітає у понад 200 міст та містечок з 21-ї області України та покаже документальні хіти та стрічки-улюбленці цьогорічного березневого фестивалю. На глядачів та глядачок чекають 18 вражаючих документальних фільмів із 18-ти країн світу, створених упродовж останніх двох років.
Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Повне одужання», присвячена праву людини на здоров’я. Глядачі матимуть можливість поміркувати про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас, заглибитись в проблеми системи охорони здоров’я, які оголила коронакриза, та спробувати віднайти шляхи до їхнього вирішення.
Під час обговорень після перегляду фільмів буде нагода поговорити про страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та на які обмеження прав довелося піти в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне – як дійти до повного одужання?
На Донеччині покази розпочнуться наприкінці жовтня та триватимуть протягом місяця. Локальні партнери фестивалю, не зважаючи на поточну ситуацію із ковідом, визначились проводити перегляди у закритому форматі. «Для мене, як регіонального координатора, це означає, що люди прагнуть підтримувати цю ініціативу, не зважаючи на виклики сьогодення», – зауважує регіональний координатор Мандрівного кінофестивалю у Донецькій області, керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов.
Фестиваль Docudays UA – не політичний і не комерційний. Це єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Щороку він проходить в Києві в останній тиждень березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. «Приємно усвідомлювати, що завдяки взаємодії громадськості Донецької області, мешканці та мешканки нашого регіону також мають змогу долучитись до переглядів та обговорень, які традиційно відбуваються після показу документальних стрічок», – акцентував Григорій Курачицький, керівник Приазовської правозахисної групи, яка є партнером Мандрівного фестивалю.
Дружківка, Краматорськ, Добропілля, Українськ, Маріуполь, Костянтинівка та Нью-Йорк – саме ці населені пункти створюють цьогорічну неформальну мережу показів документальних стрічок про права людини. Саме завдяки громадським діячам та діячкам, небайдужим до правозахисних питань, стає можливим проведення Мандрівного фестивалю на Донеччині. І не зважаючи на той факт, що більшість показів проходить у закритому форматі, головне, що ця подія знову відбувається на теренах Донеччини. Черговий раз мешканці та мешканки області мають змогу зануритись у світ документальних стрічок, отримати можливість по іншому подивитись на деякі явища сьогодення.
Цього року по всій країні майданчиками для показів та обговорень фільмів 18 Мандрівного Docudays UA стануть кінотеатри, будинки культури, школи, вищі навчальні заклади, кіноклуби Docudays UA, бібліотеки, установи Державної кримінально-виконавчої служби України та інші локації. Усі фестивальні офлайн-події відбудуться з дотриманням карантинних норм. Партнерами фестивалю в областях України є 43 громадські організації та 434 кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше про 18 Мандрівний Docudays UA читайте на сайті www.docudays.org.ua
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Соляний Бум» – у Слов’янську відбувся фінал масштабного фестивалю
Фотографували, писали картини, віршували та співали – усе це відбувалося на фестивалі «Соляний Бум» у Слов’янську. На 5 днів місто стало резиденцією для митців з різних міст України. Фестиваль відбувся завдяки об’єднанню зусиль громадських організацій Донеччини, Луганщини, Дніпропетровщини та Херсонщини. Останній день «Соляного Буму» планували провести на центральній площі Слов’янська, але через епідемічну ситуацію його перенесли у ДК «Жовтень» в онлайн-формат. Однак, митців це не зупинило.
Як відбувався фінал фестивалю – у нашому репортажі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості
Про екосвідомість та відповідальне використання речей цієї неділі говорили в Єпіфанівці, що входить до Сєвєродонецької громади. У селі відбувся фестиваль «ЕКО-двіж». Започаткований захід коаліцією з 4 громадських організацій Донеччини та Луганщини.
Усі відвідувачі могли долучитися до різноманітних майстер-класів з надання речам другого життя, дізнатися про альтернативну енергетику, зробити різні поробки з екологічних матеріалів тощо.
На цьому члени коаліції «ЕКО-двіж» не збираються зупинятися. Попереду екологічні заходи чекають і на мешканців Званівки, що на Донеччині. Які саме – читайте далі.
Єпіфанівка знаходиться за 20 км від Сєвєродонецька. Цієї неділі село стало осередком екосвідомості. Тут відбувся фестиваль «ЕКО-двіж». Залучили до нього учасників з Донеччини, Луганщини та Харківщини.
Для відвідувачів тут організували різноманітні майстер-класи з виготовлення свічок з вощини, прикрас з фоамірану, декупажу пляшок, вирізування з овочів букетів та фігурок, розмалювання етномальованок на папері й дереві тощо. Крім цього, можна було зібрати пазл Чорного моря із переробленого пластику, подивитися виставку-ярмарок місцевих майстрів та майстринь, сфотографуватися біля тематичної фотозони, а ще дізнатися про роздільний збір сміття.
«В Єпіфанівку привезуть вісім різнокольорових баків. П’ять вже доставили, а ще три просто не влізли у вантажівку. З дітьми ми сортували сміття в ігровій формі. Усі баки залишилися в селі, в чотирьох точках. Тут збиратимуть скло і пластик. У селі так вирішили: домовилися з церквою, з місцевими мешканцями, зі старостатом. Школа також захотіла долучитися. Тобто коли воно різнокольорове, коли біля нього проводиться такий кіпіш, тоді це привертає увагу», – розповіла Юлія Тимчак, керівниця ГО «Чарівні Руни» зі Званівки.
Для тих, хто зголоднів, у Єпіфанівці влаштували польову кухню. Її організували військові. Загалом відвідувачі з’їли 2 казани каші та випили 50 літрів чаю.
Фестиваль «ЕКО-двіж» у Єпіфанівці мав стати заключним серед екологічних заходів у селі. Зокрема, планували встановити розумну лавочку із сонячною панеллю, посадити дерева, облаштувати та розмалювати зупинки. Однак, побоялися, що несприятливі погодні умови та більш суворі карантинні обмеження не дозволять провести масовий захід, тож інші активності вже проведуть після фестивалю.
Чому обрали саме Єпіфанівку для фестивалю
Юлія Тимчак пояснює, що під час навчання в «Академії громадського активізму» познайомилася з членкинею ГО «Еко-свідомі» Оленою Пасічник з Єпіфанівки. Жінки не лише об’єднали власні зусилля, аби просувати тему екосвідомості, а й згуртували навколо себе однодумців.
Так підписали меморандум та створили коаліцію з 4 громадських організацій: «Еко-свідомі» з Єпіфанівки, «Чарівні Руни» і «Спадщина!» зі Званівки та спілкою «Екологічний асоціацій «Екоситема» з Донеччини. Назвали своє об’єднання «ЕКО-двіж». Подібні заходи планують провести не лише в Єпіфанівці, а й у Званівці.
«Ми зробили фестиваль у Єпіфанівці більш масштабним, ніж планували, оскільки розуміли, що він буде один через карантинні обмеження. Якщо у Званівці епідситуація нам не дозволить, то обмежимося майстер-класами у напрямках благоустрою. Загалом ми планували чистити берег річки і посадки, але подивимось, що встигнемо до грудня зробити. Також хотіли висаджувати дерева, розповідати про роздільний збір відходів і сонячну енергетику», – каже Юлія Тимчак.
200 тисяч гривень для просування ідеї екосвідомості коаліція «ЕКО-двіж» отримала від програми «Академія громадського активізму», яка реалізується «Фондом Східна Європа» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!