Команда аналітиків DeepState повідомляє про зміну характеру бойових дій на різних ділянках фронту. За їхніми спостереженнями, російські сили все частіше застосовують тактику малих піхотних груп, які намагаються прориватися в тил української оборони, приховано закріплюватися й готувати підхід підкріплення.
Про це DeepState повідомляють у Телеграм-каналі, інформує АКМЦ.
На оприлюднених картах можна побачити, як позначки присутності ворога з’являються в глибокому тилу від основної лінії бойового зіткнення. Проте, як наголошують аналітики, ці відмітки не завжди означають повноцінне просування росіян. Часто це спроби окремих груп проникнути, закріпитися й дочекатися наступної хвилі. Але у багатьох випадках ці групи виявляються й знищуються — силами дронів або артилерією Сил оборони.
Водночас така тактика ворога створює додатковий тиск на українські підрозділи. Військовим доводиться розпорошувати увагу між основною лінією оборони й «сірою зоною», в якій дедалі частіше з’являються такі групи. Ситуацію ускладнює й нестача особового складу, що не дозволяє закривати всі ділянки фронту, в які ворог намагається проникнути.
«Піхотинець або невелика група, якій вдається залізти в тил, зазвичай залишаються там назавжди. Але поки їх знищать — це вже відволікання ресурсів і загроза для наших позицій», — пояснюють в DeepState.
Диверсійні групи у Покровську
Як приклад такої ситуації аналітики наводять нещодавні події в Покровську. За їхніми даними, ворог скористався виснаженням однієї з українських бригад і проник у місто через село Звірове. Частину ворожих сил вдалося ліквідувати силами 155-ї окремої бригади морської піхоти та 68-ї єгерської бригади. Проте пошук та знищення залишків диверсійних груп досі триває.
Аналітики наголошують на важливості виваженого інформування суспільства:
«Ми не можемо емоційно реагувати на кожну появу противника. Кожна позначка на мапі — це відповідальність, яка може впливати і на військові рішення, і на громадську думку».
Окремо фахівці звертають увагу на зростання кількості випадків дружнього вогню в таких умовах. Через відсутність чіткого розуміння маршрутів ворожих груп, іноді під обстріл потрапляють власні сили.
У DeepState наголошують: противник, маючи значну кількісну перевагу в піхоті та використовуючи тактику «односторонніх штурмів», продовжує просуватися. Своєю чергою, українські підрозділи стикаються не лише з нестачею людей, але й із системними проблемами в оцінці реальної ситуації на місцях.
Читайте також: Без світла, води й транспорту: як Костянтинівка тримається під обстрілами
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!