Восени сума компенсації витрат за розміщення ВПО зросте вдвічі
Власники житла, які тимчасово поселили у себе переселенців, отримують компенсації витрат за розміщення ВПО. Після початку опалювального сезону ця сума зросте вдвічі.
Компенсація витрат за розміщення переселенців в Україні виплачується згідно з Постановою Кабміну «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» від 19 березня 2022 року.
Станом на сьогоднішній день відповідна сума допомоги від держави становить майже 450 грн за одну людину щомісяця, незалежно від віку (14,77 гривень на добу). Тож розмір щомісячних виплат залежить від кількості людей і часу їх проживання.
За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, на цю програму держава щомісяця витрачає понад 100 млн грн.
«Це не тільки держава виділяє кошти. Ми маємо також міжнародних партнерів, які нам допомагають у частині цих витрат», — зауважив він.
Читайте також: Розпочалася компенсація за прихисток ВПО від Червоного Хреста
Для отримання компенсації витрат за розміщення ВПО власники квартир або приватних будинків мають виконати дві умови:
- прихисток має бути безплатним,
- у власника житла не має бути заборгованості по комуналці.
«Ми розуміємо, що попереду зима, опалювальний сезон, і витрати збільшуватимуться. Тому плануємо вдвічі підняти цю суму, вона буде близько 900 гривень», – зазначив Чернишов.
Долучитись до програми можна через «Дію», або через сайт «Прихисток». На обраній платформі потрібно створити оголошення — знайти або надати житло, заповнити форму й опублікувати.
Того ж або наступного дня після розміщення переселенців потрібно подати заяву до органів місцевого самоврядування. Виплати щомісяця зараховуватимуться на картку до 20-го числа.
Обов’язкова умова – тимчасово розміщені громадяни повинні бути зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
Читайте також: Заклади, які розмістили переселенців, отримали компенсацію
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!