З 3 липня в Європейському Союзі діє нова Директива щодо обмеження пластикової продукції. Йдучи європейським шляхом, в Україні працюють над законопроєктом про поступове обмеження пластику в боротьбі за чисте довкілля, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Під заборону можуть потрапити, зокрема, одноразовий посуд і ватні палички, а усі пластикові пляшки відтепер продаватимуть винятково з прикріпленими кришками.
«Відповідно до статті 6 Директиви держави-члени ЄС мали вжити всіх заходів, щоб з 3 липня цього року відповідна пластикова продукція була представлена на європейських ринках виключно з прикріпленими кришками. Таке рішення має гарантувати, що кришка потрапить на переробку разом з пляшкою, а не буде викинута окремо у смітник, або ще гірше — у грунти чи воду», повідомили в Міндовкілля.
Читайте також: Екосистема Донеччини: як вплинула війна і що можна робити для відновлення зараз
Обсяг пластикової продукції зменшуватимуть поступово
Наразі напрацьовується законопроєкт, який дасть змогу імплементувати Директиву 2019/904 та поступово обмежити обіг пластикової продукції одноразового використання на території України.
Зокрема, пропонують заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження такої продукції:
- гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
- ємності з пінополістиролу та пластикові ємності у формі блістерної упаковки або лотків, які використовують для їжі;
- мішалки та соломинки для напоїв;
- палички, які прикріплюються до повітряних кульок;
- шпажки;
- одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.
Читайте також: Капіталіна Пасікова: «Поки що важко говорити про відновлення довкілля, але вже зараз треба думати, як це відбуватиметься»
«За останні роки Україна довела, що поділяє та відстоює європейські цінності і готова до реформ, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу. Відтак трансформація системи управління відходами в країні триває», — додали у пресслужбі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!