ВПО в трьох областях можуть отримати грошову допомогу на оренду житла, але є умови
БФ «Право на захист» у співпраці з UNHCR Ukraine — Aгентство ООН у справах біженців в Україні оголосили нову грошову допомогу для внутрішньо переміщених осіб.
Вона передбачає відшкодування вартості оренди житла внутрішньо переміщеним особам та їхнім родинам впродовж 6 місяців.
Гроші можна буде витратити на оренду житла у трьох областях України: Київській, Черкаській та Кіровоградській.
Хто може подати заявку на грошову допомогу
Подати заявку можуть переселенці, які евакуювалися після 24 лютого 2022 року та ще не отримували грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.
Крім того, вони мають належати до однієї з наступних категорій населення:
- Проживають у місці компактного поселення та готові переїжджати в орендоване житло з подальшим проживанням у ньому й після завершення виплат;
- Проживають у місці компактного поселення, яке буде розформовано;
Також на допомогу можуть розраховувати ВПО, які перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла та нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП;
Читайте також: Біженці, що повертаються з-за кордону, зможуть оформити державні виплати: подробиці
При цьому вказані дві категорії повинні бути:
- родиною, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
- родиною, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родиною з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);
- родиною, яка опікується дітьми без супроводу (документально підтверджені).
Подання заявки можливе за особистої присутності всіх членів родини в пункті збору даних. Із собою потрібно мати оригінали документів.
Гроші надходять через мобільний додаток та систему грошових переказів, а людям, які не мають смартфонів, здійснюється переказ на банківську картку.
Ознайомитись з повним переліком необхідних документів, адресами пунктів збору даних можна на сайті БФ «Право на захист».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!