Щастя не обмежується віком. Жінка після 40 та навіть у 60 років може повністю змінити своє життя та насолодитися новими можливостями.
Наталя Бондаренко – засновниця ГО «Вік щастя», психолог, коуч. Наталя вірить, що кожна людина у будь-якому віці може змінити своє життя. Як у 20 років, так і в 60 років. І доводить це не тільки власним прикладом, а й прикладами інших жінок.
Наталя дуже активна людина. За 5 років вона змогла змотивувати та згуртовувати людей, які сьогодні вже самі готові допомагати іншим отримувати задоволення від життя.
Можливо все, якщо дуже захотіти…
Неможливо змусить людину зупинитися у своїй зневірі та замінити негативне мислення позитивним, якщо вона цього не хоче. Людина сама у будь-якому віці має зрозуміти, що, якщо вона нічого не шукає та ні до чого не прагне, то так все й залишиться. Можна продовжити жити у якомусь «тунелі» та дивитися тільки те, що показують новини та соціум. А можна, навпаки, зосередитись на тому, щоб знайти щось інше, тобто те, що дасть поштовх до розвитку себе. Коли починаєш збільшувати обсяг інформації, розширювати своє бачення, то відкриваються не перешкоди, а можливості.
Чомусь у нашому суспільстві вважається, що жінка на пенсії, та й взагалі ті, кому за 45-50 років, повинні займатися консервацією та дивитись серіали зі спицями в руках. Це ж неправильно. Так, у 40-45 років часто наступає вікова криза. Але саме зараз, коли діти вже підросли та не потребують великої уваги, людина становиться абсолютно вільна у своїх бажаннях. Вона вже виконала всі свої соціальні завдання і зараз може згадати хто вона є, свої мрії.
Я постійно говорю про Life-long learning, тобто про навчання протягом життя. Світ змінюється, змінюється попит на фахівців. Робота, до якої звикли, може стати не дуже актуальною. Але це не привід страждати. Потрібно знаходити щось нове. Йдеться ж не про те, щоб сідати знову за парту, отримувати новий диплом. Головне – отримати якісь інші навички, нові, які мають попит та відразу починати ними користуватися. У тому ж інтернеті можна опановувати нові професії, отримувати знання. Сьогодні жінка за 40 може все, оскільки все можливо. І керуючись цим можна прокласти собі новий шлях на наступні 5-10 років.
Все це добре, але потрібно з чогось почати…
Можна згадати свої дитячі мрії та спробувати втілити їх у життя сьогодні. Може ви мріяли стати психологом, а батьки вирішили, що ви – економіст. Саме час опанувати нову освіту.
Також можна створити «дорожню карту», де буде визначено «крапкою» становище тут і зараз. «Де я, що мене оточує, яке фінансове становище, як виглядаю, як почуваюся…». А потім намалювати таку ж карту, в якій ви бачите себе через 5 років. Тобто, це вже буде ідеальна картина про те, де ви хочете бути. Головне, щоб це буле саме ваша картинка, а не та, яку створило суспільство у вашій підсвідомості. І коли це вже є, то можна починати шукати шляхи, які приведуть вас до бажаного результату.
Живий приклад того, як жінка після 40, переселенка, змінила своє життя
Наталя Юхно вже кілька років живе у Дружківці. Їй 58 років і вона не вважає себе «бабусею». Наталя цілеспрямовано пішла до мотиваційного клубу, шукала спільноту… Вона відвідує тренінги, навчається. Зараз вона є комунікаційним менеджером «Віку щастя», пише тексти, працює з соціальними мережами. Тобто, людина одночасно отримує задоволення від того, що робить, та чітко планує своє життя.
Вона змінила все, оскільки до початку війни у неї була квартира в Донецьку та взагалі інше життя. Розумієте? Це ж дуже непросто у віці за 50 років починати все з нуля і зовсім не так, як думала колись. Сьогодні вона з кожним днем стає сильнішою та успішнішою і каже, що шукала свою спільноту та людей, з якими можна спілкуватися, підтримувати стосунки. Їй це було важливо, а зараз саме тут себе й знайшла.
Я знаю багато тих, хто знайшов себе та свій шлях вже після 45-50 років. Зараз вони живуть активним, насиченим та позитивним життям. А раніше сиділи вдома, в’язали та дивилися новини, де завжди все погано і хтось у чомусь винен.
Читайте також: Жіночий фактор: як використовувати можливості та не фокусуватись на труднощах?
Потрібно бажання – це головне. А далі можна починати щось робити. Можна, наприклад, знайти однодумців та організувати якісь регулярні зустрічі у бібліотеці свого міста, в територіальних центрах чи ще десь. Під час спілкування також можна знайти відповіді на власні питання, якісь нові шляхи… А можна просто отримувати задоволення від життя разом з тими, хто буде поряд. Тут вже все залежить від вас.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!