Всеукраїнський фестиваль «Зірки та зіроньки 2020» вперше пройшов в дистанційному режимі

Щороку фестиваль «Зірки та зіроньки» об’єднує більше тисячі учасників. Талановиті діти змагаються у виконанні пісень, танцювальних номерів, сценічному слові та оригінальному жанрі.

Цьогорічна пандемія не змогла порушити 23-річну традицію, але змінила формат фестивалю – творчі колективи разом зі своїми педагогами записували відео-презентації. До фіналу за рішенням журі вийшли 235 концертних номерів. Загалом в заході взяли участь більше тисячі дітей з Донеччини та Луганщини.

Майже 300 відеозаписів концертних номерів для відбіркового туру

За словами Директора БФ «Зірки та зіроньки» Людмили Черниченко, проєкт «Зірки та зіроньки 2020» спрямований на виявлення та підтримку обдарованих і талановитих дітей з різних куточків України, зокрема з Донбасу. У зв’язку з карантином був змінений формат проведення фінальних заходів фестивалю.

«Ми не змогли зібрати дітей в травні, тому вирішили провести фестиваль дистанційно, – розповіла Людмила Андріївна. –  Ще в листопаді 2019 року у  Дружківці були проведені відбіркові тури у форматі відеозапису конкурсно-концертної програми. Пізніше додатково зібрали відеозаписи концертних номерів заявлених учасників заочного туру Всеукраїнського фестивалю «Зірки та зіроньки 2020».

Весь архів відео, а це майже 300 відеороликів, мали переглянути члени журі, щоб визначити тих, хто увійде до фіналу. Такими виявилися 235 концертних номерів – більше 1200 учасників з 21-го  міста та селища Донецької області: Бахмут, Білозірське, Білецьке, Гірник, Добропілля, Дружківка, Краматорськ, Курахове, Лиман, Покровськ, село Покровське,  Миколаївка, Мирноград, Торецьк, Українськ, Селідове, село Сергіївка, Слов`янськ, Світлодарськ, Родинське, Часів Яр та міст Северодонецьк, Лисичанськ Луганської області.

Виступи дітей з Донеччини оцінювали педагоги з Х-Фактор та Євробачення

Оцінювання номерів з визначенням зайнятого міста відбулось в першій половині травня.

«Кожен номер оцінюється окремо і ні з ким не порівнюється, – наголосила Людмила Черниченко. – Тому у нашому проєкті завжди багато перших місць. Враховуються не лише здібності дітей, або підготовка номеру, але й бачення перспективи розвитку кожного учасника чи колективу».

Члени журі підготували рецензії окремо по кожному номеру. І разом з нагородами і призами відправили керівникам творчих колективів. А це означає, що за всі конкурсні номери була вручена відзнака фестивалю. Кожен учасник отримав фестивальні медалі, брелоки, брендовані сумки для занять, а члени журі та керівники колективів отримали сувеніри на згадку про проєкт.

Про членів журі слід сказати окремо. Адже це професіональні митці, які задіяні в міжнародних конкурсах та фестивалях:

  1. Людмила Черниченко, голова журі, Відмінник освіти України, директор Всеукраїнського благодійного фонду «Зірки та зіроньки»;
  2. Анна Перова, заслужена артистка України, доцент класичної хореографії кафедри хореографічного мистецтва Київського Національного університету культури і мистецтв та кафедри хореографії інституту мистецтв Університету ім. Бориса Грінченка, солістка театру сучасної класичної хореографії «Аніко балет»;
  3. Тетяна Бобир, магістр музики, лауреат численних міжнародних фестивалів та конкурсів, педагог з вокалу в телевізійному проєкті «Х-Фактор 5 сезон» та Євробачення, постійний член журі міжнародних фестивалів та конкурсів в Україні та Європі, саунд-продюсер;
  4. Євген Петриченко, старший викладач Національної музичної академії України, Співзасновник та Голова Асоціації резидентів культури, експерт Українського культурного фонду, композитор;
  5. Марина Клодніцька, актриса театру та кіно, старший викладач кафедри сценічної мови Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, актриса озвучування і дубляжу каналу Інтер, ICTV, ТНТ.

Акція «Разом до мрії» залучає батьків

Цьогорічний фестиваль «Зірки та зіроньки» започаткував ще одну традицію – висвітлення участі батьків, які допомагають дітям готуватися до змагань.

«Ми вважаємо, що батьки дітей також стають членами колективів. Адже це колосальна праця: вони водять дітей на заняття, їздять з ними на виступи, готують костюми, роблять зачіски та макіяж. Батьків не видно на сцені, але без їх участі не було б таких феєричних виступів», – впевнена Людмила Черниченко.

Тож була проведена акція «Разом до мрії», яка дала можливість через відеоролики побачити батьків, котрі разом з дітьми готуються до виступів, їхню важливу роль у житті творчого колективу. Особливо слід відзначити слов’янський вокальний колектив «Соната» під керівництвом Олександра Куриленко, зразкову хореографічну студію «Каприз» в Лимані під керівництвом Катерини Резванової та миколаївський ансамбль естрадного танцю «Едельвейс», яким керує Неля Огнєва.

За словами Людмили Андріївни, в майбутньому акція «Разом до мрії» може перерости в окремий фестиваль. Адже саме батьки дають дитині стимул розвивати свої здібності.

Довідково:

У фестивалі «Зірки та зіроньки» взяли участь 1000 дітей-учасників, 82 керівника творчих колективів та близько 2000 батьків.

Фестиваль «Зірки та зіроньки» проводиться у рамках регіональної комплексної програми «Молодь і сім`я Донеччини-2016-2020 роки». Цього року захід організований Управлінням у справах сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Зірки та зіроньки», засновником якої є ПАТ «Донецькоблгаз».

Наталія Боровська


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies