На Алеї пам’яті біля ДніпроОДА відбулася зустріч, присвячена третім роковинам трагедії під Іловайськом. Вшанувати пам’ять загиблих прийшли родичі та друзі бійців АТО, волонтери, громадські активісти та небайдужі містяни.
Зустріч почалася з Гімну України. Потім присутнім нагадали подробиці боїв під Іловайськом, перелічили підрозділи, які брали в них участь… Далі панахиду по загинувшим відслужили священики Української Православної Церкви Київського Патріархату. Наприкінці пролунав урочистий залп з автоматів на честь Героїв АТО. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
«Народ назвав цю великомасштабну, багаточисельну за жертвами трагедію «Іловайський котел», – розповіла ведуча вечора, волонтер Центру допомоги учасникам АТО Тамара Мудрак
«Я вивозила поранених з-під Іловайська. Їхні обличчя досі стоять в мене перед очима», – розповіла волонтер Ганна Терянік
«Прийшов пригадати сьогодні своїх побратимів. Під Іловайськом загинув мій друг. Він покинув мирне життя і пішов до батальйону «Дніпро-1», воювати за наше майбутнє», – поділився боєць 93-ої бригади Владислав Сологуб, котрий ще й досі не відновив вповні функціональність пораненої руки.
На честь полеглих пролунали пісні про Іловайську трагедію. Учасники зустрічі поклали квіти до стел, на яких викарбувані імена загиблих.
«Моя родина втратила під Іловайськом люблячого чоловіка та батька. З донькою часто приходимо на Алею, приносимо квіти, згадуємо. Це важко пережити», – розповіла вдова бійця АТО Ганна
Запеклі бої під Іловайськом, які назвали Іловайським котлом, відбулися в серпні 2014 року. Українські військові потрапили в оточення. Потім, попри задекларовану російським командуванням можливість вийти з оточення «зеленим коридором», були напряму розстріляні в тому ж «коридорі» з важкого озброєння. Тоді наша армія зазнала важких втрат.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!