Вшанування пам’яті Гійома де Боплана
29 грудня 2018 року о 09:15 біля пам’ятного знаку із зображенням фрагменту карти Г.Л. де Боплана в Нікополі (Дніпропетровська область) відбудеться вшанування пам’яті Гійома де Боплана та сторіччя відродження польської держави. Про це повідомила прес-служба Нікопольської міськради.
«100 річчя відродження польської держави. Ця річниця дуже важлива для українців і поляків. Перед лицем нинішніх загроз, спричинених політикою Росії, її спробою змінити правовий порядок у Європі шляхом анексії Криму та східних теренів України; перед лицем кризи в Європейському союзі, яка загрожує стабільності нашого континенту, а також зміни політики Польщі щодо України. Впродовж останніх 30 років незалежна Україна та вільна Польща багато зробили для процесу примирення та побудови реального партнерства», – цитує прес-служба нікопольського міського голову Андрія Фісака.
Довідка:
Гійом (Вільгельм) Левассер де Боплан – інженер і військовий картограф французького походження. З початку 1630-х до 1648 перебував на польській службі, переважно на території України, у 1637-1638 роках взяв участь у поході Конецпольського на Павлюка й Остряницю. Наприкінці 20-х – початку 30-х років XVII століття де Боплан був запрошений польським королем Сигізмундом III Вазою на службу до Речі Посполитої як старший капітан артилерії і військовий інженер.
Поява і досить тривале перебування Гійома де Боплана на українських землях були тісно пов’язані з тими планами і заходами, які реалізовувала тоді Річ Посполита для захисту від ворогів своїх південних і південно-східних околиць. Особливо багато попрацював Боплан над зведенням укріплень в прикордонній із степом смузі дніпровського правобережжя, що прикривала собою з півдня володіння Речі Посполитої. Окрім правої сторони Дніпра, Боплан часто бував і на лівій стороні – все з тією ж самою метою. Підшукуючи зручні для укріплень місця, Боплан чудово ознайомився з топографією, етнографією, побутом, розташуванням України та найближчих до неї місцевостей. Невдовзі він склав про це цікаві замітки. Крім того, за дорученням польського короля Владислава IV і коронного гетьмана Станіслава Конецпольського, Боплан складав докладну мапу України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!