Виклики та досягнення – як краматорська компанія QuartSoft працює в умовах повномасштабної війни
Велика війна не шкодує ні людей, ні економіку країни. Знищено тисячі підприємств, а ті, що залишилися, працюють нестабільно через перебої з електроенергією. Порівняно з ними найменше постраждала ІТ-сфера, бо для створення робочого місця програміста потрібен лише ноутбук, зручний стіл та стабільний інтернет. Втім і вона зазнала певних втрат. Не винятком є й краматорська компанія QuartSoft.
Як вдається долати виклики воєнного часу, які проєктні розробки втратили найбільше, чому краматорські програмісти долучилися до створення всеукраїнської платформи «Ініціатива справедливості» та які інструменти винайшли для збору донатів на користь ЗСУ – про реалії роботи в умовах воєнного часу розповіли спеціалісти компанії QuartSoft.
QuartSoft є однією з найбільших ІТ-компаній в Донецькій області, яка понад двадцять років присутня на ринку програмного забезпечення. Компанія переважно працює із замовниками з Європи та США. На жаль, війна негативно вплинула на її роботу, як і на всю вітчизняну ІТ-сферу. Але попри всі негаразди QuartSoft продовжує виконувати свої зобов’язання перед клієнтами та працювати на економіку країни, вкладаючи свій внесок у Перемогу.
На початку війни всі департаменти компанії були релоковані у більш безпечні регіони України та в короткий термін майже повністю відновили свій потенціал.
Старих клієнтів зберегли, нових шукають
«Багато наших закордонних клієнтів співпрацюють з нами понад десять років. Своєю чергою, вони мають своїх клієнтів та зобов’язання перед ними. Тож коли відбувся повномасштабний напад росії на Україну, наші партнери почали нервувати та перейматися щодо того, чи зможемо ми виконувати їх замовлення вчасно та у повному обсязі. Адже всі розуміють, що під час війни можливі перебої з електропостачанням та інтернетом. Утім нам вдалося запевнити клієнтів у тому, що ми зможемо забезпечити безперервний сервіс наших програмних продуктів», – розповіла Анжеліка Бистрицька, акаунт-менеджер департаменту веб-розробки компанії QuartSoft.
Таким чином краматорським айтівцям вдалося заспокоїти та зберегти всіх давніх партнерів. Набагато складніше стало укладати нові контракти. І в цьому плані QuartSoft не є винятком. Загалом вся українська ІТ-сфера багато втратила через цю війну, бо у західних клієнтів все ж таки є пересторога щодо спроможності виконувати замовлення в умовах бойових дій та руйнування енергетичних об’єктів по всій території країни.
«У зв’язку з цим ринок ІТ-технологій в Україні суттєво просів. Зарплати знизилися, навіть у спеціалістів високого класу. Багато досвідчених розробників зараз находяться нібито на лаві очікування, у пошуку нових замовлень. Водночас компанія QuartSoft не тільки не скоротила своїх співробітників, а й знаходить можливість підвищувати їм зарплату», – підкреслила Анжеліка Бистрицька.
Створення платформи «Ініціатива справедливості»
Під час повномасштабної війни краматорські розробники долучилися до співпраці з фондом «Ініціатива справедливості», ініційованим українським письменником та журналістом Станіславом Асєєвим, який у 2017-2019 роках був в’язнем донецької катівні «Ізоляція». Фахівців QuartSoft попросили допомогти з розробкою вебсайту для фонду.
Мета проєкту – зібрати інформацію, яка безпосередньо може вплинути на притягнення до відповідальності людей, які вчиняли злочини проти людства на території України та зберегти пам’ять про злочини та злочинців, а також не дати забути ці страшні події чи в майбутньому вибілити катів в історії.
«На сайті була реалізована як анонімність даних про людей, що передають свідчення про воєнних злочинців, так і анонімність даних про збір коштів. Крім того, фонд «Ініціатива справедливості» пропонує інформаторам грошову винагороду за цінні дані. З умовами можна ознайомитись на сайті. Під прізвищем кожного з підозрюваних у скоєнні воєнного злочину відображено фінансовий рахунок. Акумульована на рахунку сума буде виплачена цілком або частково особі, яка передасть вказану особу органам правопорядку або надасть нові, додаткові докази скоєного злочину», – пояснила Анжеліка Бистрицька.
IT-рішення для аграріїв частково втратили ринок
У 2016 році компанія QuartSoft вивела на ринок України програмне забезпечення Soft.Farm для аграрного бізнесу. Це Farm Management System (FMS), що являє собою комплексне IT-рішення для агровиробників, яке в режимі live-time дозволяє об’єднати дані з безлічі доступних джерел в єдиний формат та створити аналітичну систему сільськогосподарської діяльності для прийняття ними оперативних управлінських рішень.
«Ми почали 6 років тому лише з ідеї створення програми Soft.Farm. Утім натепер перетворилися на потужного гравця агро ІТ-ринку України, завойовуючи довіру агровиробників та повагу конкурентів. Ми завжди рухалися тільки вперед і набирали обертів. Але, на жаль, у 2022 році в життя кожного з нас «постукала» війна. Вона не оминула й аграріїв», – повідомив Сергій Максименко, директор з продажів та маркетингу Soft.Farm.
Частина сільськогосподарських підприємств, хоча й не були окуповані, або були деокуповані, стикнулися з проблемою реалізації своєї продукції. Адже морські порти були закриті з лютого по серпень 2022 року, а шлях суходолом через західний кордон значно зменшив можливості експорту.
Плюс масштабні руйнування сільськогосподарської інфраструктури, мінування полів та зниження обсягів виробництва. І це спостерігається у низці областей, особливо у Київській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській, не кажучи вже про Донецьку та Луганську. Як наслідок цього – відсутність потрібних фінансів у аграріїв, багато з яких були замовниками програмного забезпечення Soft.Farm.
«З початку повномасштабної агресії ми втратили близько 40% фермерів, багато з яких вже стали нашими друзями, працювали з нами багато років поспіль. Нині, не з власної волі, а через обставини, що склалися, вони були змушені поставити нашу співпрацю на паузу», – розповів Сергій Максименко.
Іграми збирають донати на ЗСУ
Один з напрямів роботи компанії QuartSoft – розробка та підтримка комп’ютерних ігор. Цього року флагманському продукту «Coral Isle» виконалося 10 років. Це не просто ювілейна дата, а свідчення прихильності мільйонів гравців. Також інші розробки QS Games – браузерні ігри Farland, Papaya – мають армію поціновувачів у різних куточках світу. Утім війна вплинула й на роботу творців дивовижного ігрового простору.
«Для нашого відділу QS Games дуже важкими були перші місяці повномасштабної війни. Як і всі українці, ми були розгублені, робочі процеси уповільнилися, наші працівники перебрались у більш безпечні регіони. На початку здавалося, що в умовах війни буде не до ігор. Але керівник нашого відділу Стас Гребцов підбадьорив нас на продовження діяльності. Тож через короткий час наш відділ відновив роботу, як і вся наша компанія після релокації», – згадує спеціалістка відділу GameDev Анастасія Комуржи.
Наразі відділ працює в повному обсязі. Кожен працівник відчуває відповідальність за свій напрямок. Адже розуміє, що своєю роботою підтримує економічний фронт України – сплачує податки, забезпечує себе та свою родину.
Крім того, компанія QuartSoft запровадила акцію – збір коштів через ігри на потреби українським захисникам. Як це робиться? В кожній грі учасник може сплатити реальні гроші, щоб придбати собі якісь ігрові ресурси. Деякі такі бонуси розробники позначили українським прапором, додавши пояснення, що отримані кошти підуть на фонд «Повернись живим». І були приємно вражені тим, що ініціатива знайшла потужний відгук у гравців.
«Лише за п’ять днів акції ми зібрали 600 тисяч гривень, які перерахували у фонд «Повернись живим». Наші гравці, а це переважно мешканці західної Європи та Північної Америки, знають про війну в Україні та всіляко підтримують нас. Пишуть нам листи, залишають надихаючи коментарі у соцмережах. А ще – просять не зупинятись і продовжувати гру. Ми так і робимо, постійно вигадуючи в іграх нові механіки, щоб утримувати зацікавленість гравців», – зазначила Анастасія.
Особливі умови роботи, в яких опинився QuartSoft, краматорські айтівці вважають не проблемою, а викликом, на який потрібно реагувати та шукати рішень. Попри те, що співробітники працюють дистанційно з різних куточків України, команда згуртована як ніколи та готова долати всі труднощі.
Читайте також І виховувати дитину, і продовжувати працювати – вибір сучасної бізнес-жінки з «QuartSoft»
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
♥️♥️♥️
Дякую за цікавий матеріал!