Вимушені переселенці мають право користуватись усіма медичними послугами

Доволі часто люди, які мусили виїхати з зони бойових дій в інші регіони країни, розгублюються на новому місті та не знають, як їм продовжити лікування, як звернутися до вузького медичного спеціаліста, як отримати рецепт на безплатні ліки. Таких питань виникає безліч, і у кожного вони індивідуальні.

Для того, щоб переміщені особи отримали необхідну їм інформацію, Національна служба здоров’я України створила корисні онлайн-платформи та контакт-центр за номером 16-77.

У службі роз’яснили, з якими питаннями можна звертатись до контакт-центру.

– Дізнатись адресу найближчого закладу, який має договір з НСЗУ на надання медичних послуг, що цікавлять пацієнта.

Людина, яка переїхала на нове місце проживання та не знає, до якого сімейного лікаря вона може звернутись, або де знайти вузького спеціаліста (наприклад, онколога, ендокринолога, кардіолога), або де взяти направлення на обстеження, може отримати консультацію за телефоном 16-77. Фахівці контакт-центру назвуть контакти найближчих підходящих закладів.

Однак у НСЗУ радять попередньо зателефонувати до закладу і спитати, чи є в них відповідні спеціалісти. Пацієнту, якому потрібна планова операція чи госпіталізація, варто з’ясувати, чи здійснює їх даний заклад в поточній ситуації. Адже зараз це питання вирішується на регіональному рівні в залежності від завантаженості лікарень.

– Безоплатні послуги в рамках переліку послуг за програмою медичних гарантій-2022.

В Україні, попри війну в повному обсязі продовжує працювати Програма медичних гарантій. У контакт-центрі за номером 16-77 пацієнту роз’яснять його права та нададуть повну інформацію щодо послуг, що охоплює Програма.

До переліку безоплатних медичних послуг включено:

– первинну допомогу – послуги у сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів;

– спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу — послуги в лікарнях, наприклад, операції та перебування у стаціонарі;

– екстрену медичну допомогу – виклик швидкої 103;

– паліативну допомогу та медичну реабілітацію;

– ведення вагітності та пологи;

– програму «Доступні ліки» та програму відшкодування інсулінів.

У контакт-центрі можна дізнатись адреси найближчих аптек, де можна отримати ліки, що підлягають реімбурсації за програмами «Доступні ліки», «Інсуліни» тощо. Фахівці НСЗУ повідомляють адреси та контакти аптек, з якими у Національної служби здоров’я України укладено контракт. Але перед тим, як йти до аптеки, пацієнту варто зателефонувати та дізнатись про наявність потрібних препаратів.

– Як діяти, якщо заклад відмовляє в послузі, яку має надавати безоплатно?

В такому випадку потрібно спочатку спробувати вирішити проблему з керівництвом закладу. Потім – подати скаргу до місцевого департаменту охорони здоров’я. Якщо на місцевому рівні проблема не вирішується, потрібно написати листа в НСЗУ на адресу м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073, або на електронну адресу info@nszu.gov.ua. з детальним описом проблеми.

– Як дізнатись графік роботи певного медзакладу та наявність відповідних фахівців в ньому?

Відповідь на це запитання можуть дати тільки в реєстратурі закладу. Також записатись до лікарів в деяких закладах можна онлайн через медичні інформаційні системи.

– Як дізнатись про наявність медичних препаратів.

Інформація щодо наявності в медичних закладах ліків за Національним переліком є на сайті та в місцевих департаментах охорони здоров’я.

– Як дізнатись контакти свого сімейного лікаря, якщо людина переїхала, але хоче з ним проконсультуватись?

Краще дізнатись контакти лікаря особисто під час прийому та заздалегідь. Якщо вже немає такої можливості, цю інформацію можна спробувати отримати в реєстратурі або через медичні інформаційні системи.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies