18 квітня Уряд розглянув та затвердив зміни до постанови Кабміну України № 1195, які спрямовані на поліпшення механізму виплат для осіб, що евакуюються з небезпечних територій.
Це сприятиме покращенню умов та полегшенню процедури виплати коштів.
Завдяки нововведенням люди, які евакуюються з небезпечних територій матимуть можливість одразу отримати гарантовані грошові виплати.
Як зазначили у Мінреінтеграції, виплати від держави зможуть отримувати як люди, які виїжджають евакуаційними потягами, так і ті, хто вимушений залишити домівку на спеціальних евакуаційних автобусах. Це стосується всіх постраждалих від надзвичайних ситуацій, які потребують допомоги з боку держави.
«Люди гарантовано отримають одноразову фінансову допомогу у розмірі 2 тис. гривень на дорослого і 3 тис. гривень на дітей віком до 18 років та осіб з інвалідністю», – йдеться у повідомленні.
Задля забезпечення ефективної та швидкої допомоги потрібно завчасно повідомляти органи місцевої влади про бажання виїхати. На основі цього складаються списки, які потім передаються до обласної військової адміністрації.
Читайте також: В Україні схвалили Стратегію щодо ВПО до 2025 року
Для того, щоб отримати виплати при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини. Для осіб з інвалідністю також потрібно мати відповідний підтверджуючий документ.
Аби запобігати можливим зловживанням та забезпечити точність надання допомоги, Укрпошта розробляє програму верифікації осіб, які евакуюються. Відповідна програма допоможе перевірити інформацію про осіб, які подали заявки на отримання допомоги, та забезпечить відповідний контроль за процесом виплат.
З питань евакуації й отримання грошової допомоги від держави можна звернутися на гарячу лінію кризового реагування: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39.
Читайте також: Евакуація дітей з 21 населеного пункту обов’язкова, відмовитися не вийде
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!