Виплати ВПО: з 1 лютого кількість отримувачів допомоги безпрецедентно зменшиться

З 1 лютого наступного року кількість внутрішньо-переміщених осіб, які отримують грошову допомогу, зменшиться. При цьому вже зараз з офіційно зареєстрованих понад 4,9 млн осіб підтримку від держави отримують тільки 2,6 млн ВПО.

Такі дані навів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Фейсбуці.

Зокрема він зазначив, що зменшення отримувачів грошової допомоги серед внутрішньо переміщених осіб пов’язано зі змінами до законодавства. За його даними, «з 1 лютого грошову допомогу отримуватиме понад 170 тисяч ВПО». Тоді як зараз «її отримує 2,6 млн ВПО з офіційно зареєстрованих понад 4,9 млн осіб».

Лубінець підкреслив, що як омбудсман України не погоджується зі змінами й озвучив цю проблематику на слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Офіс омбудсмана підтримує позицію, що українці, які проживають за кордоном, не мають отримувати допомогу на проживання ВПО, оскільки отримують допомогу від іноземних держав. Але не згодні з тим, щоб позбавляти права отримувати допомогу ВПО тими громадянами України, які мають на своїх рахунках суму, яка перевищує 100 тисяч гривень.

«Адже, наприклад, таку суму можуть мати на рахунках рідні захисників України, які перебувають у полоні чи є зниклими безвісти за особливих обставин і мають статус ВПО», — зауважив Лубінець.

Читайте також: Біженці, що повертаються з-за кордону, зможуть оформити державні виплати: подробиці

Крім того, він озвучив низку тез для Мінсоцполітики. Зокрема стосовно того, що не було вчасно закуплено бланки посвідчень осіб з інвалідністю.

«Загальна потреба до кінця 2023 року — понад 107 тисяч одиниць. Водночас закупили всього близько 64 тисяч одиниць бланків. Це не покриває потреби!» — підкреслив Лубінець.

Під час слухань комітету також піднімались питання щодо отримання соціальних послуг у громадах, питання безбар’єрності, зокрема у МТП та забезпечення громадян реабілітаційними послугами.

«З урахувань усіх питань ми надавали рекомендації Мінсоцполітики, МОЗ, органам місцевого самоврядування. На мою думку, вони мають бути враховані. А якщо не вистачає фінансового ресурсу — громадяни мають бути заздалегідь про це повідомлені! Зокрема щодо отримання соціальної допомоги!» — підсумував Лубінець.

Читайте також: В Україні змінили механізм призначення допомоги для переселенців

Виплати ВПО: хто може втратити підтримку вже з 1 лютого

Згідно з законодавством, з 1 лютого припиняють виплати таким категоріям ВПО:

  • особа придбала транспортний засіб, що підлягає реєстрації, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа);
  • особа здійснила покупку на суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;
  • особа здійснила операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;
  • особа має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташовані на територіях, не включених до переліку територій, або на територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації;
  • особа перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті тощо;
  • особа перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.

Читайте також: Перевірки тривають: кому скасують та кому повернуть виплати ВПО


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies