Свято останнього дзвоника цього року вперше пройшло в онлайн-режимі. А як бути з випускними вечорами?
В Краматорську цьогоріч школу закінчують 1084 одинадцятикласника. Директори навчальних закладів, з якими ми спілкувалися, готуються до декількох сценаріїв одночасно. Але те, що коронавірус змінив плани випускників та їх батьків – це без сумніву.
Чи будуть організовані святкові вечори в школах?
Очільниця управління освіти Краматорської міської ради Марина Мозольова наголосила, що рішення стосовно проведення святкового вечора в школі чи на її території приймають директори навчальних закладів. Тому вірогідно, що дехто вирішить перестрахуватися і не проводити святкове вручення атестатів про повну загальну середню освіту, а інші все-таки таке свято організують.
«Дивлячись на те, що Міністерство дозволило проводити ЗНО, коли в одному навчальному закладі одночасно будуть збиратися до 300 осіб, то проведення випускного цілком допустимо. Звісно, враховуючи необхідні засоби безпеки», – наголосила Марина Мозольова.
При цьому директори можуть організовувати лише святкову церемонію в школі. Навіть якщо її не буде, а випускний клас всю ніч проведе в ресторані – керівники навчальних закладів не будуть мати до цього ніякого відношення, і вплинути на це також не можуть.
Плани на випускний вечір
Свято випускного вечора, зазвичай, починають планувати ще восени. Але коронавірус вніс корективи – деякі учні «перегоріли» та більше не хочуть нічого святкувати, інші все одно планують зібратися. Що з цього приводу думають директори навчальних закладів.
Скасовано поїздку за кордон
В 25-й школі цього року випускаються три одинадцятих класи. Школярі заздалегідь домовились: як такого пишного святкування в Україні не проводити. Але витратити ці кошти на поїздку до Європи. Тур замовляли заздалегідь через агентство. Але наразі поїздка під великим питанням.
«Якщо дозволять проводити ЗНО, то ввечері на шкільному подвір’ї ми організуємо святкову лінійку – що дозволить витримувати на вулиці дистанцію. Але це поки що дуже далекі плани – орієнтуємося на 25 липня. Ми запросимо одинадцятикласників всіх трьох класів, привітаємо їх, урочисто вручимо документи про освіту. А чи підуть вони потім на банкет – ми до цього не маємо ніякого відношення», – повідомила директор ЗОШ № 25 Інна Страшко.
Пам’ять на все життя
В розташованій неподалік 22-й школі розглядають одразу два сценарія проведення випускного вечора.
«Все буде залежати від ситуації з коронавірусом, – розповіла директор ЗОШ № 22 Наталія Малахова. – Якщо епідситуація буде дозволяти, то урочисту частину проведемо в Палаці культури. Або ж зберемося в школі. Але святкове вручення атестатів все одно зробимо. Адже для дітей це пам’ять на все життя».
Діти «перегоріли» та не хочуть випускного
В школі №1 на батьківських зборах поки що вирішили не проводити випускний.
«Я запропонувала батькам влаштувати урочисту частину, – розказала директор ЗОШ № 1 Олена Кушниренко. – В нас один 11-й клас, в якому займаються 22 учні. Звісно, свідоцтва про освіту вони отримають. Але діти «перегоріли», та проводити випускний вечір поки не хочуть».
Що після свята в школі – вирішують учні
В ліцеї №4 «Успіх» планують провести урочисту частину та вручити свідоцтва про отримання повної загальної середньої освіти.
«В нашому ліцеї проводиться ЗНО – це масовий захід. До 30 липня 11-класники дізнаються результати тестування. І до цього часу вже прийдуть свідоцтва про середню освіту. Тому ми плануємо проводити святкове нагородження випускників в кінці липня, можливо, 1 серпня. Причому, в нещодавно відремонтованій красивій актовій залі. Але що буде після святкової частини – ми вже до цього не будемо мати відношення», – наголосила директор ліцею № 4 Ірина Каракулова.
Замість ДК – на шкільному подвір’ї
За словами директора економіко-гуманітарного ліцею №8 ім. Василя Стуса Вікторії Калініної, спочатку святкову частину планували провести в Палаці Культури. Але наразі більше схиляються до проведення урочистостей на подвір’ї біля ліцею.
«В нас великий двір, тому ми зможемо вільно розміститися і вручити свідоцтва нашим випускникам. В нас 2 одинадцятих класи, які займалися очно. Та ще 2 класи – дистанційно. Чи зможуть вони приїхати з окупованої частини – поки невідомо. Але зазвичай, частина тих, хто приїжджає здавати ЗНО, залишається в родичів чи знайомих, і потім приходить на святковий вечір».
Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!