Як держава допомагає бізнесу під час кризи

4163
коментарі відсутні

Як держава допомагає бізнесу під час кризи

Карантинні заходи ставлять під загрозу роботу бізнесу, а разом з ним і добробут українців. Тому держава приймає цілу низку заходів підтримки бізнесу на час кризи. Варто скористатись пропозиціями, які допоможуть пом’якшити негативний вплив, зберегти робочі місця для людей. З новими законами все більше людей можуть розраховувати на допомогу.

 

Служба зайнятості заплатить вашим працівникам

 

Допомога по частковому безробіттю стане в нагоді малим та середнім підприємцям, що були вимушені скоротити або зупинити свою діяльність через карантин. Ви можете звернутись до центру зайнятості за місцем реєстрації вас, як платника ЄСВ, і ваші робітники отримають допомогу.

Для звернення потрібно написати заяву у вільній формі, яка підкріплюється документами про дохід за 2019 рік та кількість працівників. Також ви маєте довести, що зареєстровані як підприємець. Додайте копію наказу, за яким під час карантину ваша діяльність була зупинена чи скорочена та відомості про працівників, які від цього потерпали: менше ходили на роботу чи взагалі сиділи вдома.

Звернутись до служби зайнятості можна протягом 90 календарних днів з моменту зупинення діяльності. Тож, якщо ви були вимушені зачинити свій магазин 1 квітня, звернутись до служби зайнятості ви можете до 29 червня.

Для отримання допомоги є умови: ви мали сплачувати ЄСВ протягом 6 місяців перед зупиненням діяльності. Про це потрібно надати довідку від ДПС.

Майте на увазі, вам не вдасться претендувати на велику допомогу. Її розмір встановлюється за кожну не відпрацьовану годину із розрахунку – дві третини окладу, але не більше мінімальної зарплати, що встановлена законом – 4723 гривень. Однак, права на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють за сумісництвом.

 

Заяву перевірять протягом трьох днів

 

Документи ви можете надіслати звичайною чи електронною поштою на адресу свого центру зайнятості або просто вкинути у скриньку для вхідної кореспонденції.

Як розповіла Валентина Рибалко, директорка Донецької обласної служби зайнятості, вашу заяву та документи мають перевірити протягом трьох робочих днів і повідомити про результат. За цей час вже пройде засідання обласної робочої групи, яка приймає рішення про надання допомоги.

Якщо є помилки, у вас 5 робочих днів на їх виправлення і нове направлення документів. У разі відмови, ви протягом трьох днів отримаєте пояснення.

За повідомленням директорки Донецької обласної служби зайнятості, на кінець травня служба вже отримала 186 пакетів документів, а спеціальна комісія надала по ним 181 позитивне рішення.

Цікава деталь: підприємець, що скористується цією нагодою, зобов’язується не звільняти з роботи працівників, що отримають таку допомогу стільки ж часу, скільки її отримували. Наприклад, якщо працівники отримали допомогу за квітень і травень, підприємець не може звільнити їх з роботи ще протягом червня і липня. Як пояснила Валентина Рибалко, це тому що головна мета державної допомоги – зберегти робочі місця.

 

ФОПи без працівників отримають допомогу

 

Новий закон про підтримку бізнесу в карантинні часи звернув увагу і на фізичних осіб-підприємців, що не мають найманих робітників, а працюють самі на себе.

Якщо ви саме такий ФОП і під час карантину втратили заробітки, можете отримати фінансову допомогу. За нею також необхідно звернутись до центру зайнятості у вашому місті. Тонкощі процедури отримання допомоги ще проясняються, то ж слідкуйте за новинами на сайті Донецького обласного центру зайнятості.

 

Безоплатний страховий стаж

 

Фізичним особам-підприємцям надали можливість вже три місяці поспіль не сплачувати ЄСВ за себе: за березень, квітень та травень 2020 року. Від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ звільняють так званих «спрощенців» – осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств. Так ФОПи за три місяця заощадять як мінімум 3117 гривень.

Щоб скористатись такою нагодою, не потрібно подавати заяву або відмічати у звітності з ЄСВ. Також, у формі №Д5 не потрібно показувати суму доходу та суму ЄСВ.

Втім, при бажанні ви маєте право нарахувати та сплатити ЄСВ за ці періоди як зазвичай та зазначити цю інформацію у звітності з ЄСВ.

Всім, хто скористується правом на тимчасове звільнення від нарахування та сплати ЄСВ, березень, квітень та травень включать до страхового стажу для призначення пенсії. Вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика