Як громадська організація із Соледара розвиває музичну спільноту в місті

Приміщення колишнього тиру на соледарському стадіоні «Соляник» прикрашає мурал. На стінописі чорно-білі клавіші піаніно. Нині тут  знаходиться соціальна студія звукозапису громадської організації «Radio Dja». Відремонтували приміщення разом з волонтерами табору «Будуємо Україну разом» торік. Після цього взяли участь у навчальній програмі «BUR.LAB» та завдяки ній отримали підтримку на розвиток студії. Зокрема, купили музичне обладнання: студійний контролер, монітори, цифровий мікшерний пульт, клавіші, барабани та інше. До речі, завдяки новому обладнанню записує свій перший альбом новий соледарський гурт  «Raise The Seventh». Також на студії проходять майстер-класи із запису музичних інструментів.

Джерело: сторінка у Facebook «Radio Dja»

Торік за проєктом «Мирополіс» від Програми ООН із відновлення та розбудови миру «Radio Dja» організувала фестиваль. Крім місцевих, до Соледарської громади запросили музикантів зі Слов’янська та Бахмута. Цього року громадська організація стала членом коаліції «Соляний Бум», створеної під час навчання в «Академії громадського активізму». Завдяки цій же програмі і отримали фінансування для проведення події. Масштабний фестиваль «Соляний Бум» відбувся в середині жовтня цього року в Слов’янську. Митці з різних куточків України працювали в резиденціях, де писали картини, віршували, фотографували,  створювали музику тощо.

Джерело: сторінка у Facebook «Radio Dja»

«У нас цікавий фестиваль вийшов. Там були громадські організації із Дніпра,  Кривого Рогу, Сєвєроднецька. Цікава практика резиденцій. Вона дуже класно зайшла: резиденти і організатори були разом, почали спілкуватися. Та ми й  досі спілкуємося. Слова до пісні «Мова» гурту «Raise the seventh» допомагав дописати митець з Маріуполя, який був на фестивалі. Плануємо, що «Соляний Бум» наступного року буде в Соледарі», – розповів голова правління ГО «Radio Dja»  Антон Шваник.

Джерело: сторінка у Facebook «Radio Dja»

Громадська організація не обмежується виключно музичними задумами. Восени минулого року за фінансової підтримки Програми розвитку ООН «Radio Dja» реалізувала проєкт, завдяки якому встановили фотозону – стелу «Я люблю Бахмутське» у селі Соледарської громади.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies