Як громадські організації у Маріуполі допомагають людям з інвалідністю

Від прокату інвалідних візків, ходунків та палиць до соціальної реабілітації – такі послуги людям з інвалідністю надають громадські організації у Маріуполі.

На прикладі двох з них розповімо, як це працює.

Соціальна реабілітація у ГО Міський клуб «Повір у себе»

До Міського клубу «Повір у себе» нині входить 210 родин, в яких є діти з вадами психосоціального розвитку. Офіційно зареєстрували організацію у 1997 році. Тоді батьки зрозуміли, що їхнім дітям потрібна соціалізація, відповідні навички та знання, які на той час у навчальних закладах не могли надати. Тож родини вирішили збиратися по неділях у бібліотеці.

«Нас 20 сімей було. Ми називали це «Недільна школа доброти». Ми збиралися разом, і була жінка, яка мала педагогічний досвід, працювала вона в спеціальному інтернаті для діток з вадами розвитку. Вона допомагала нам займатися», – згадує голова правління ГО Міський клуб «Повір у себе» Олена Кравченко.

Однак таких занять було недостатньо. У грудні 1997 року члени організації знайшли приміщення колишнього дитячого садочка, яке багато років не використовувалося, за кошти донорів зробили там ремонт та створили центр соціально-педагогічної реабілітації та абілітації. Відтоді діти могли перебувати у закладі впродовж всього дня.

До карантину центр щодня відвідувало понад 40 вихованців і клієнтів. Зокрема, дітей тут навчали готувати, виконувати роботу по дому та доглядати за собою. Також у центрі займалися розвитком сенсорних та комунікативних навичок. Крім цього, розвивали творчі здібності дітей, зокрема, малювали, викладали з круп картини тощо.

Олена Кравченко показує кухню, де дітей навчають готувати

За підтримки міжнародних донорів у Міському клубі з’явилася трудова майстерня «Талант».

«Ті вихованці, які в нас з 1997, 1998 і 1999-го, їм вже під 30 років і старше. Ми подивилися, чого вони навчилися, а вони дуже добре роблять handmade-вироби. Наші молоді люди виготовляють свічки, мило та інше. Ми розуміємо, що вироби в нас є, але як ми можемо їх реалізувати? У нас був проєкт разом з Національною асамблеєю людей з інвалідністю з працевлаштування. Були навчальні семінари, де молоді люди приймали участь у написанні мінігрантів для розвитку своєї справи. Олексій Дідаш, який є членом правління нашої організації, вихованцем нашого центру, підготував проєкт, і його підтримали. Це – відкриття інтернет-крамниці «Талант», де реалізовуються вироби наших вихованців», – розповідає Олена Кравченко.

Свічки, виготовлені в майстерні «Талант»

Зароблені від продажу handmade-виробів гроші витрачають на матеріали, а також молоді люди мають невелике фінансове заохочення. У майбутньому в трудовій майстерні хочуть робити підставки з полімерних матеріалів та глини. Крім цього, у центрі мають швейні машини і хочуть навчити дівчат ними користуватися.

Швейна майстерня та пункт прокату від ГО «З нами добрі серця»

Голова громадської організації «З нами добрі серця» Ніна Павлюк показує зшиті з уживаних речей фартухи, торбинки та наплічники. Усе це роблять у соціальній швейній майстерні «ДоброДел».

Волонтери шиють торбинки, фартухи та інше тільки з тих речей, які вже непридатні для носіння. Інший одяг до карантину роздавали на майданчику біля будівлі організації. Його тут називають площа Доброти. Крім цього, у швейні майстерні безкоштовно роблять ремонт одягу для людей з інвалідністю.

Нове застосування непридатних для носіння речей

А ще громадська організація має пункт прокату і обміну технічних засобів реабілітації. Тут безкоштовно можна отримати на певний строк інвалідні візки, палиці, ходунки, милиці тощо.

«Ми не купуємо нічого, все нам приносять люди. Спочатку приносили члени організації те, що їм не треба. Потім люди побачили, що ми допомагаємо нужденним мешканцям міста, і стали своє віддавати. Це працює на довірі. Прокат існує близько сім років. Протягом цього часу до нас звернулися тисячі людей по допомогу, і не було жодного випадку, щоб чогось нам не повернули», – каже голова ГО «З нами добрі серця» Ніна Павлюк.

Крім цього, при громадській організації діє Культурний центр, в якому проводяться розважальні та спортивні заходи.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies