Як не по нашому то ніяк – у РФ вже не вважають введення миротворців гарною ідеєю

7908
коментарі відсутні

Як не по нашому то ніяк – у РФ вже не вважають введення миротворців гарною ідеєю

В інтерв’ю виданню «Комерсант» міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що введення миротворців ООН може «придушити» самопроголошені ЛНР та ДНР.

Керманич зовнішньополітичного відомства Росії зв’язав це із прийняттям ВР України законопроекту № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

За думкою Лаврова прийняття цього закону «ховає» досягнуті у 2014-2015 роках Мінські домовленості та розв’язує руки Україні у воєнному вирішенні питання самопроголошених республік Донбасу та може викликати загострення на лінії розмежування.

«Мінські домовленості схвалені Радою Безпеки ООН. Там прямо сказано, що все, що потрібно робити, повинно бути предметом узгодження між Києвом і т. н. окремими районами Донецької і Луганської областей. Ми довіряємо ООН, ОБСЄ, яка, до речі, робить дуже непогану роботу в серйозних умовах. Але не можна просто взяти і викинути політичну частину Мінських домовленостей. Обіцянка про те, що вони потім будуть виконані, коли військова оонівська адміністрація візьме під контроль усю цю територію, сумнівно. Якщо автори цієї ідеї вмовлять Донецьк і Луганськ – заради Бога, будь ласка. Саме це передбачено Мінськими домовленостями і схвалено Радою Безпеки ООН. Але я вважаю, що ті, хто просуває таку концепцію, просто хочуть задушити ці дві території», – стверджує Лавров.

Втім, підґрунтя цієї заяви може бути зовсім іншою, хоча й дійсно пов’язане із прийняттям українськими парламентаріями законопроекту № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Головним тезисом законопроекту поруч із посиленням ролі ЗСУ у проведенні АТО, на чому постійно наполягають у МЗС РФ як небезпеці ескалації на Донбасі, є визнання РФ державою-агресором, а владу самопроголошених республік – «окупаційними адміністраціями».

Звичайно ж, це викликало незадоволення з боку РФ, котре втім маскується скоріше «турботою» про мешканців Донбасу котрі можуть постраждати внаслідок військових дій, але нагадування про миротворчу місію ООН, та побоювання РФ що начебто їх будуть використовувати для «придушення» ЛДНР говорять, що справжнє обурення Росії викликано руйнуванням власних планів.

Як відомо з восени 2017 року продовжуються дебати щодо введення миротворців на Донбас, що начебто підтримує не лише Україна але й самопроголошені «народні» республіки, а РФ навіть готова винести на Радбез ООН резолюцію щодо цього. Проте умови майбутньої місії Україна та РФ бачать по-різному.

Так, українська сторона наполягає на чисельній місії миротворців котрі повинні взяти під контроль україно-російський державний кордон на Донбасі, російська ж сторона наполягає на охороні миротворцями лише місії ОБСЄ.

Між тим прийняття законопроекту № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» ставить заслон на участі російських миротворців у місії ООН, адже не може до складу миротворців входити військові з країни, що на законодавчому рівні вважаються окупантом.

Чи не тому у РФ спершу так емоційно сприйняли прийняття законопроекту, а згодом і заговорили про небажаність миротворців, адже включити до їхнього складу російських військових стане вже неможливо.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика