З 1 листопада 2019 року картка краматорчанина стала основним документом, що дозволяє безкоштовно користуватись міським транспортом.
Хоча ще до 1 січня триває тестовий режим, і нікого з тролейбуса не виженуть з пенсійним посвідченням. Та кожному пільговику час отримати спеціальну картку, бо з нового року вона стане єдиним документом для пільгового проїзду.
Кондуктори в комунальному транспорті вже оснащені ручними валідаторами. Саме до такого пристрою треба прикласти свою картку, щоб надрукувати квиток.
Начальниця міського відділу транспорту, зв’язку та енергетики Олена Бахметьєва розповіла, що в Краматорську 60 тисяч осіб мають право на пільговий проїзд міським транспортом. На початок листопада картку краматорчанина отримали 17 тисяч. Ще 21500 заяв подані на оформлення картки.
Хто має отримати картку
Всі, хто мають право на пільговий проїзд у міському транспорті, в тому числі пенсіонери за віком, які:
– зареєстровані в Краматорську,
– проживають в місті фактично (навчаються, працюють, мають статус ВПО).
Як отримати картку
- Звернутись до будь-якого відділення Ощадбанку з документами: копія паспорта, ідентифікаційний код, документ про реєстрацію в Краматорську або копію довідки про статус ВПО, фотографію (3х4 або 4х6), документ, що підтверджує право на пільгу. Якщо ви не зареєстровані в Краматорську, то потрібна довідка з місця роботи або студентський квиток чи довідка з навчального закладу.
- В Ощадбанку написати заяву на отримання картки.
- Отримати договір і картку.
Банк має видати картку краматорчанина не пізніше 30 робочих днів з моменту отримання заяви.
Скільки коштує
Для того, щоб користуватись пільговим проїздом у міському транспорті, картка цілком безкоштовна. Не треба сплачувати ані за її отримання, ані за використання.
Але по суті — це звичайна банківська карта Ощадбанку. На неї можна класти гроші, сплачувати в магазині. І якщо ви нею користуватиметесь як банківською, то маєте сплачувати за користування 120 гривень на рік. Діятиме вона також як звичайна картка – 4 роки.
Та тільки ви вирішуєте, чи користуватись цією карткою як банківською. Ніхто не може вас зобов’язати перевести на неї пенсію чи соціальні виплати. Банк може запропонувати вам свої послуги, а ви вирішуєте, чи потрібні вони вам.
Навіщо потрібна картка краматорчанина
Введення картки краматорчанина – це перший крок до переходу на безготівкову електронну оплату проїзду в усьому міському транспорті. Всі пасажири проходитимуть через валідатор: пільговики будуть отримувати квитки по картці краматорчанина, а інші пасажири сплачуватимуть звичайною банківською безконтактною карткою та через мобільний додаток Ощад Pay, Google pay, Apple pay.
Всі дані про поїздки збиратимуться в єдину базу, а їх аналіз дозволить максимально чітко вирахувати кількість пасажирів і зокрема пільговиків, частоту та час поїздок. Ці дані допоможуть максимально точно вираховувати тарифи та суми компенсації, яку за пільговиків має отримувати перевізник з міського бюджету. І загалом зробити прозорою всю систему перевезень в місті.
Чи потрібно до картки краматорчанина пенсійне посвідчення?
Ні. Коли ви отримуєте картку краматорчанина, ви підтверджуєте свою пільгову категорію відповідними документами.
Чи може по моїй картці проїхати родич?
Ні. Картка іменна і має фото власника. Крім того, одною карткою не можливо скористатись одночасно в одному тролейбусі. Між валідаціями запрограмований проміжок у 30 хвилин.
Якщо я рідко користуюсь транспортом, чи можна накопичити зекономлені поїздки й потім купити ліки?
Ні. На картці немає ніяких грошей. Вона лише дозволяє отримати квиток на пільговий проїзд.
А якщо я буду їздити з посвідченням?
З 1 січня картка краматорчанина стає єдиним документом для пільгового проїзду.
Олена Костенко. “Донеччина. ЗмІнИ”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!