З 22 травня в Україні діє адаптивний карантин: запроваджені задля запобігання коронавірусу обмеження скасовуються у тих областях, які виконують усі санітарно-епідеміологічні умови.
Серед послаблень, які уряд дозволяє при виконанні цих умов – пасажирські перевезення автотранспортом на міжміському сполученні в межах області, робота готелів, а з 25 травня – робота дитячих садків.
Донецька обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 25 травня вирішила, що наш регіон готовий послабити карантин, але остаточне рішення щодо зняття обмежень має ухвалювати місцева влада.
“Наприклад, дитячі садочки. Не означає, що 25 травня усі садочки запрацюють. З 25 травня при виконанні додаткових умов, які надійшли від головного санітарного лікаря України, місцеві органи влади будуть приймати рішення – будуть працювати садочки чи ні. Так і по інших пунктах”, – сказав на брифінгу директор департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА Ігор Бойко.
Вже у наступні кілька днів місцеві комісії з надзвичайних ситуацій почали скасовувати деякі обмеження, які діяли раніше. Розповідаємо, як саме послабили карантин міста Донеччини.
Краматорськ
Міська комісія вирішила, що після 9 червня можна відкривати дитячі садочки. До цього часу спеціально створена комісія перевірить, чи готові ці заклади виконати усі вимоги, щоб приймати дітей. Якщо комісія дасть “добро”, то дитсадки відкриються. Перед цим краматорські депутати виділили 1,4 млн грн для того, щоб забезпечити садочки усім необхідним (масками, засобами дезінфекції і так далі).
Комісія також дійшла висновку, що Краматорськ готовий проводити зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) випускників шкіл (місто є центром тестування для усієї півночі Донецької області). Всі центри тестування Краматорська завершують підготовку до виконання вимог головного санітарного лікаря, тож усі сесії ЗНО відбудуться вчасно.
У Краматорську також дозволили розпочати роботу готелям з 1 червня. Окрім того, з цього часу будуть діяти чергові послаблення в роботі громадського транспорту. Так, автобуси та тролейбуси будуть працювати з 5:00 до 21:00 (на годину більше, ніж до цього), в них дозволять перевозити пасажирів без “спеціального квитка” – але не ввесь час, а з 9:00 до 15:00 та з 18:00 до 21:00.
Слов’янськ
З 26 травня у цьому місті можна проводити спортивні змагання без глядачів з кількістю учасників не більше 50 та релігійні заходи за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв.м. площі. Також відновлюється робота готелів.
Відновлюється робота міського транспорту, у тому числі електричного, але поки що без “стоячих” місць і з обов’язковим носінням захисних масок і пасажирами, і водіями (втім, ця норма діє всюди в Україні).
Міська влада Слов’янська обіцяє відновити роботу дитячих садочків “найближчим часом”, але коли саме – не повідомляє. “Кілька діб потрібні для підготовки до специфічної роботи у карантинних умовах та для поставок продуктів харчування нетривалого зберігання. За кожним закладом міська комісія прийматиме окремий дозвіл на його роботу”, – повідомляє Слов’янська міська рада.
Дружківка
Дитячі садочки у цьому місті мають запрацювати вже з понеділка, 1 червня. Секретар Дружківської міської ради Володимир Григоренко у відеозверненні повідомив, що рішення про відкриття садочків остаточно ухвалять після санітарної підготовки та розгляду актів готовності закладів членами комісії.
У Дружківці повноцінно відновлює роботу авто- та електротранспорт. Містяни можуть користуватися трамваями та автобусами без перепусток за умови дотримання всіх епідеміологічних вимог.
Окрім того, відновлює роботу Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), але лише за попереднім записом та з дотриманням усіх вимог.
Бахмут
Місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалила рішення послабити карантинні обмеження ще до рішення обласної комісії. На засіданні 22 травня члени комісії дозволили працювати громадському транспорту – з 25 травня на маршрути вийшли тролейбуси та відновилися пасажирські перевезення автотранспортом у міському та приміському сполученні.
Окрім того, у Бахмуті дозволили роботу відкритих стадіонів та спортивних майданчиків, фітнес-залів (з кількістю учасників не більше ніж 10 осіб).
Щодо роботи дитячих садочків ніякої конкретики немає: на сайті міської ради йдеться, що бахмутське Управління освіти “розпочинає впровадження тимчасових рекомендацій головного державного санітарного лікаря України щодо організації роботи дитячих садків на період карантину”.
Маріуполь
У Маріуполі, де є найбільша кількість інфікованих коронавірусом на Донеччині, вже у перший день адаптивного карантину вирішили послабити обмеження. Місцева влада запевняє, що місто відповідає усім вимогам – рівень захворюваності називають низьким, також низькою є наповненість лікарень і високий рівень пацієнтів, які одужали (практично 60%).
Тож з 23 травня муніципальний транспорт відновив свою роботу у штатному режимі: він і раніше працював у повному обсязі, але возили лише тих пасажирів, у кого був спеціальний квиток. Тепер цієї вимоги немає.
Дитячі садки у Маріуполі відновлять роботу 1 червня. Для виконання протиепідемічних заходів місцева влада виділила 2 млн грн і запевняє, що садочки вже готові до роботи. Але батьки мають подбати про медичну довідку про стан здоров’я своєї дитини, а до 30 червня діти мають пройти медогляд.
“Дітей приймати в групи будуть тільки на вулиці, на вході і протягом дня буде проводиться температурний скринінг. Вихователі повинні будуть знаходиться в засобах індивідуального захисту. Самі діти в масках тільки приходять до установи, а знаходяться в групі без них. Також обов’язковим стане регулярне дезинфікуюче прибирання – кожні дві години. Батьківські збори будуть проходити тільки в онлайн режимі”, – розповів заступник міського голови Маріуполя Олександр Качурін.
Якщо у дитини виявлять перші симптоми захворювання, про це одразу повідомлять педіатра.
Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!